Zaberá celú prednú časť, k dispozícii je v modeli Geely Galaxy E8, ktorý je zameraný na motoristov.

Medzi 50 produktmi spotrebnej elektroniky, ktoré BOE predstavila na veľtrhu CES 2024, bol aj 45″ panel s rozlíšením 8K, ktorý sa rozprestiera cez celú palubnú dosku automobilu a spája panel vodiča, centrálne ovládanie a panel pre cestujúcich do jedného displeja. Technológia inteligentného kokpitu sa neustále vyvíja a jej integrácia do populárnych elektrických vozidiel bude naďalej hýbať týmto priestorom. V tomto kontexte je cieľom firmy, aby jej nová obrazovka ukázala, ako ľahko sa automobil môže premeniť na „zážitkový tretí priestor“.

Pred niekoľkými dňami obrazovka debutovala v Geely Galaxy E8, plne elektrickom sedane strednej triedy, ktorého cena začína na približne 25,000 USD. Spoločnosť uviedla, že bezokrajová obrazovka inteligentného kokpitu má displej na úrovni takmer retiny s rozlíšením 8K. Každá časť jednotnej obrazovky modelu funguje nezávisle s dotykom integrovaným do displeja. Ďalej uvádza, že konštrukcia znižuje počet komponentov z desiatich na sedem, čím sa ušetril 1 kilogram hmotnosti.

Ide o najnovší príklad pokroku v technológii inteligentného kokpitu, pričom centrálna konzola sa vyvíja od mechanického rozhrania k dotykovým panelom, ktoré uľahčujú interakciu medzi vodičom a vozidlom. Ak je panel akýkoľvek je elegantný, môže čoskoro pôsobiť zastarane, a to v súvislosti s novými pripravovanými produktami tejto firmy, nehovoriac o ponukách iných dodávateľov kokpitov. Spoločnosť na veľtrhu CES predstavila aj 45″ jednodielnu obrazovku Oxide Mini LED do vozidla s rozlíšením 9K, ktorá má zvýšené rozlíšenie v kombinácii s obnovovacou frekvenciou 90 Hz, kontrastný pomer na úrovni milióna a jas 1500 nitov. Zakrivená 9K obrazovka spotrebuje o 20% až 30% menej energie ako jej predchodca.

Zdroj