Novinka zaujme sekundárnym displejom na zadnej strane.

Značka predstavuje nový model Doogee V20S, ktorý predstavuje ďalší posun v oblasti odolných telefónov smerom k väčšiemu používateľskému pohodliu pri zachovaní extrémnej odolnosti a výdrže. Novinka ponúka inovatívny sekundárny displej, pokročilý fotoaparát s nočným videním a niekoľko užitočných softvérových funkcií, ako aj najvyššiu úroveň odolnosti voči vode, prachu a nárazom. Zatiaľ čo prednej strane telefónu dominuje 6,43″ AMOLED displej s rozlíšením Full HD+.

Na zadnej strane telefónu je druhý 1,58″ displej, ktorý si používatelia môžu prispôsobiť podľa svojich potrieb a nechať si na ňom zobrazovať čokoľvek od hodín a stavu batérie až po kompas, ako aj používať ho na prijímanie hovorov alebo ovládanie prehrávania hudby. Celkovo je pre tento sekundárny displej k dispozícii štrnásť prednastavených štýlov, ktorých hlavným účelom je šetriť čas a uľahčiť používanie telefónu.

Rovnaký účel plní aj bočné tlačidlo, ktoré možno nastaviť na tri skratky (krátke stlačenie, dvojité stlačenie a dlhé stlačenie) na spustenie akejkoľvek aplikácie alebo funkcie. Ďalšie skratky si potom môže používateľ nastaviť prostredníctvom funkcie Assistive Touch pre dotyky a gestá na primárnej obrazovke. Druhou oblasťou je fotografovanie. Zadný fotoaparát pozostáva z troch prvkov: hlavného 50 MPx objektívu doplneného 24 MPx snímačom nočného videnia a 8 MPx širokouhlého makro fotoaparátu.

Doplnený je softvérovými funkciami umelej inteligencie a bohatou škálou režimov snímania. Výbavu uzatvára 20 MPx predný selfie fotoaparát. Vďaka svojej odolnosti je model ideálny na fotografovanie a natáčanie pod vodou. Spomínaná odolnosť dosahuje najvyššie možné stupne krytia IP68 a IP69K pre vodu a prach a telefón vydrží aj bežné pády zo všetkých strán a hrán. Túto odolnosť konkrétne zabezpečuje kovový rám a tvrdené sklo Gorning Gorilla Glass 5 pokrývajúce displej a zadnú stranu telefónu, kde je z veľkej časti pokrytá imitáciou kože pre lepšie uchopenie.

To zároveň vytvára dizajnový prvok výrazného farebného pruhu a textúry nad fotoaparátom. Hardvérovým základom je osemjadrový procesor MediaTek Dimensity 6020 s 12GB operačnou pamäťou (softvérovo rozšíriteľnou o ďalších až 20GB virtuálnej pamäte RAM), čo je viac než dosť na multitasking v aplikáciách alebo hranie náročnejších hier. Vnútorné úložisko s kapacitou 256GB je tiež rozšíriteľné na 2TB prostredníctvom karty microSD, ktorej slot možno alternatívne využiť pre druhú SIM kartu. Doogee V20S podporuje 5G pripojenie a samozrejme podporu NFC pre mobilné platby, ako aj všetky hlavné satelitné navigačné systémy. Odolný telefón bude na našom trhu dostupný od 31. januára 2024 v čiernej farbe za odporúčanú maloobchodnú cenu 449 eur.