Očakávanie medzi nadšencami elektromobilov dosahuje horúčku najmä v súvislosti s prvým elektromobilom výrobcu.

Čínsky technologický gigant Xiaomi sa pripravuje na otvorenie objednávok na svoj vôbec prvý model elektromobil Xiaomi SU7. Sedan s elegantným dizajnom má za cieľ otriasť rýchlo sa rozvíjajúcim čínskym trhom s elektromobilmi a prilákať kupujúcich od zavedenejších konkurentov. Spoločnosť, ktorá je vo svete známa svojimi smartfónmi a rôznorodou elektronikou, pracuje na svojom projekte elektromobilu už niekoľko rokov.

Firma oficiálne oznámila svoj vstup do automobilového priemyslu v marci 2021, po ktorom bude nasledovať predstavenie sedanu SU7 v decembri 2023. Oficiálne uvedenie na trh je naplánované na 28. marca a predpokladá sa, že dodávky sa začnú okamžite, čo dokazuje dôveru Xiaomi v jej pripravenosť na výrobu. Teraz už poznáme presný čas konania podujatia. Začne sa o 19:00 pekinského času (12:00 stredoeurópskeho času).

Zrejme ešte vzrušujúcejšie je, že výstavné vozidlá sa už dostali do 60 showroomov po celej Číne, takže zákazníci majú možnosť vyskúšať si SU7 na vlastnej koži. Hoci konečná cena ešte nebola potvrdená, správy naznačujú, že výrobca sa zameriava na agresívne ceny, aby výrazne podbehla konkurenciu. Xiaomi je po oficiálnom uvedení modelu na trh pripravená na rýchly nábeh výroby. Spoločnosť výrazne investovala do nového výrobného závodu na výrobu elektrických vozidiel a chváli sa, že továreň je pripravená. To len umocňuje pocit, že to myslí s presadením sa v automobilovom svete vážne.

Zdroj