Upravte svoje výtvory umelej inteligencie bez toho, aby ste museli opustiť chat.

DALL-E od OpenAI dostáva niekoľko vylepšení, ktoré používateľom pomôžu formovať majstrovské diela vytvorené umelou inteligenciou. Po prvé, pri používaní v rámci ChatGPT teraz nájdete nástroje na úpravu obrázkov, a to na webe aj v mobilných zariadeniach. Po druhé, DALL-E teraz ponúka prednastavené návrhy štýlov, ktoré pomáhajú inšpirovať tvorbu obrázkov – nie nepodobné nápovedám tapiet generovaných umelou inteligenciou v systéme Android. Pretože ako inak by ste si mohli vysnívať sci-fi ľadového medveďa na dovolenke?

Aplikácia je už v tretej generácii a zdá sa, že posledné aktualizácie, ako je táto, sú zamerané na zvýšenie jej používateľskej prívetivosti. Do DALL-E 3 bola pridaná integrácia s ChatGPT, ktorá odbremeňuje používateľa od písania dokonale popisnej obrazovej výzvy – stačí povedať chatbotovi, čo chcete, a bot sa postará o zvyšok. Dnešná aktualizácia je rozšírením, vďaka ktorému môže aj bežný používateľ aplikácie upravovať a spresňovať výsledky priamo z rozhrania.

Zdá sa, že nový štýl výziev v službe rieši súvisiacu, ale trochu inú otázku začínajúceho používateľa: Čo s tým mám, dočerta, robiť? Niekedy je prázdne plátno príliš prázdne, viete? Nové výzvy slúžia ako akýsi východiskový bod a obsahujú štýly ako woodcut, gothic, synthwave a hand-drawn, pričom príklady sa zobrazia, keď na ne prejdete myšou. Výberom jedného z nich ho pridáte do svojej výzvy. Potom je na používateľovi, aby vymyslel zvyšok. Takže z kreatívneho hľadiska nie je úplne mimo hry.

V poslednom čase sa OpenAI venuje aj trochu naliehavejšiemu problému súvisiacemu s tvorbou obrázkov umelou inteligenciou: dôvere. Začiatkom tohto roka sa v programe začali pridávať viditeľné vodoznaky a metadáta označujúce obrázok vytvorený umelou inteligenciou. Určite dobrý začiatok, ale oboje môžu škodcovia ľahko odstrániť. Tento problém nemusí riešiť len OpenAI, ale určite je to dôležitý problém.

Zdroj