Na satelitnom rozhraní SOS telefónu Pixel 9 sa pracuje, tu je jeho súčasná podoba.

Android 15 Developer Preview 2 predstavil natívnu podporu satelitných správ a zdá sa, že Google pracuje na vlastnom používateľskom rozhraní pre nadchádzajúcu sériu Pixel 9. Na internete sa objavili prvé dohady a pohľad na to, ako bude systém fungovať. Podobne ako v prípade implementácie od Applu, aj tu bude potrebné namieriť telefón na satelit, pričom pri zameriavaní používateľovi pomôže používateľské rozhranie.

To sa spustí na celej obrazovke, ale možno ho minimalizovať, aby používateľ videl aj iné aplikácie. Cieľom je udržať ikonu satelitu vo vnútri kruhu, aby sa zabezpečilo dobré pripojenie. Aby mal používateľ jasný výhľad na oblohu, musí najprv vyjsť na otvorené priestranstvo, pretože budovy, hory a dokonca aj stromy môžu signál blogovať.

Aplikácia používateľovi položí niekoľko otázok, ktoré sú určené na to, aby záchranné služby získali jasný obraz o tom, čo sa stalo a ako môžu pomôcť. Zdá sa, že podobne ako systém Applu sa bude používať len v prípade núdze, funkcia sa nazýva „Emergency SOS“. Taktiež si bude vyžadovať podporu operátora (nevadí, že sa bude používať mimo pokrytia siete).

Zdroj