Spoločnosť HMD Global, výrobca telefónov Nokia, oznámila dostupnosť modelu 4.2 na slovenskom trhu. Za cenu 199 eur ponúkne kvalitné spracovanie spolu s dedikovaným tlačidlom pre Google Asistenta a notifikačnú diódu v tlačidle napájania.

Telefón ponúka kvalitné spracovanie, obrazovku s kvapkovitým výrezom pre predný fotoaparát, dvojitý hlavný fotoaparát, inovácie v oblasti AI, najnovší čipset Snapdragon od spoločnosti Qualcomm a aktuálny Android 9 Pie. Dopĺňa ho 3GB RAM a 32GB vnútorné úložisko. Zariadenie ponúka 8,4 mm štíhlu kompaktnú konštrukciu a 5,7“ edge-to-edge HD+ obrazovku s kvapkovitým výrezom. Elegantné sklenené prevedenie s kovovou konštrukciou a polykarbonátovým rámčekom zaistí prémiový pocit aj dostatočnú odolnosť pre každodenné použitie.

Zaujímavoťou je tiež dedikované tlačidlo. Stlačením používateľ získa okamžitý prístup k službám Google Asistenta, či už ide o vytáčanie hovorov, počúvanie hudby alebo hlasové zadávanie otázok. Dvojité stlačenie tlačidla poskytne prístup k hlavnej obrazovke Google Asistenta spolu s inteligentnými odporúčaniami, ktoré zahŕňajú informácie o doprave, nezaplatených účtoch a nadchádzajúcich udalostiach v kalendári. Dlhé stlačenie tlačidla spustí walkie-talkie režim, počas ktorého bude Google Asistent načúvať, kým tlačidlo nebude uvoľnené.

Mnoho funkcií je v modeli poháňaných pokročilou AI. Tá napomáha napríklad pri odomykaní telefónu tvárou alebo pri pokročilých operáciách v Google Asistentovi, ako je rýchle spustenie aplikácií alebo spustenie aplikácie fotoaparátu a následné vyfotenie Bothie snímku (snímka z predného i zadného fotoaparátu v zároveň). Telefón navyše umožňuje využiť Google Asistenta bez odomknutia zariadenia. Ako čerešnička na torte pôsobí tlačidlo napájania, ktoré v sebe ukrýva notifikačnú LED diódu. O dostatok výkonu sa potom postará osemjadrový čipset Snapdragon 439 od spoločnosti Qualcomm.