Bitcoin začal v pondelok skoro ráno s veľkými ziskami, pričom jej hodnota je na úrovni až 62-tisíc dolárov za jeden bitcoin.

Najväčšia kryptomena podľa trhovej kapitalizácie vzrástla od piatkového rána o viac ako 6,5%, v čase písania tohto článku sa obchodovala za 62071 USD. Na indických burzách, ako je CoinSwitch Kuber, sa kryptomena obchoduje dokonca na ešte oveľa vyššej hodnote (v prepočte približne 64485 USD), čo je o 1,15% viac. Vzhľadom na to, že sa tento týždeň očakáva debut prvého ETF viazaného na token, očakáva sa, že Bitcoin prekročí hranicu 65-tisíc USD. Zatiaľ čo investori Bitcoinu majú pred sebou zaujímavý týždeň, podobne na tom sú aj podporovatelia Etheru. Sledovanie cien kryptomien naznačuje, že kryptomena založená na Ethereum po menšom prepade vzrástla o viac ako 12%.

Ether otvára týždeň na úrovni 3977 USD a v čase publikovania už vzrástol o 0,67% a obchoduje sa na úrovni 4005 USD. Je to dobrý začiatok týždňa pre dva najpopulárnejšie memecoiny v okolí Dogecoin a Shiba Inu. Zatiaľ čo SHIB vzrástol o 7,46% a má hodnotu 0,00003 USD, Dogecoin sa posunul na 0,25065 USD, čo znamená nárast o 1,03%. Cardano, Ripple, Uniswap a Chainlink medzitým začínajú týždeň prudkým poklesom. Uvidíme, kam až rasty a pády kryptomien dospejú, stále treba mať (pri akomkoľvek investovaní do týchto virtuálnych mien) na pamäti ich volatilitu, ktorý sa prejavuje takmer neustálym rastom a poklesom hodnôt.

Zdroj