Asus Zenfone 11 Ultra dnes debutoval, čo znamená dôležitú zmenu smeru pre hlavnú sériu spoločnosti.

Telefón je vybavený čipsetom Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 a všetkými najnovšími vychytávkami umelej inteligencie, ale čo je dôležitejšie, je výrazne väčší ako jeho predchodcovia. Hoci má v skutočnosti identické rozmery ako ROG Phone 8 Pro, jeho dizajn bol zmenený tak, aby naznačoval, že je určený pre bežnejšie publikum. 6,78″ LTPO AMOLED displej má rozlíšenie Full HD+ a obnovovaciu frekvenciu až 144 Hz. Špičkový jas je 2500 nitov a panel je chránený sklom Gorilla Glass Victus 2.

V displeji je jeden výrez pre 32 MPx fotoaparát. Po celej zadnej strane má trojitý fotoaparát – prvý v sérii Zenfone od roku 2021. Hlavný fotoaparát má 50 MPx snímač Sony IMX890 so 6-osovým hybridným gimbalovým stabilizátorom. Ďalej je tu 13 MPx ultraširokouhlá kamera so svetelnosťou f/2.2 a 32 MPx teleobjektív s 3-násobným optickým priblížením. Prezentácia je z veľkej časti zameraná na AI, ktorá vylepšuje funkciu Bokeh v režime portrétneho videa a pomáha sledovať tvár objektu.

Medzi ďalšie vyzdvihované funkcie patrí transkripcia vo zvukoch, preklad hovorov, potláčanie šumu a tapeta s umelou inteligenciou. Mobil má 5500 mAh batériu, ktorá podporuje 65W káblové a 15W bezdrôtové nabíjanie. Žiaľ, spoločnosť nebude v maloobchodnom balení dodávať adaptér, iba kábel USB-C. Spodná časť telefónu je mimoriadne preplnená, keďže sa na nej nachádza 3,5 mm audio jack, mriežka reproduktora, šachta na SIM kartu, port USB-C a mikrofón.

Z hľadiska konektivity Zenfone 11 Ultra pokrýva Bluetooth 5.4 a je pripravený na Wi-Fi 7. Zariadenie sa dodáva v štyroch farbách – Skyline Blue, Eternal Black, Misty Grey a Desert Sand. Spoločnosť uvádza štartovaciu cenu na 1000 eur (pri variante s pamäťou 12/256 GB).

Zdroj