V bete operačného systému pre iPhony pribudla nová, užitočná funkcia.

Mnohí používatelia sa dostali do situácie, keď potrebujú heslo k Wi-Fi sieti, do ktorej sa v minulosti prihlásili na svojom smartfóne, ale nemohli si spomenúť na heslo. V prípade, že smartfón bol iPhone, tak dostať sa k tomuto heslu nebolo vôbec jednoduché. Preto sa spoločnosť Apple rozhodla vyjsť v ústrety používateľom, a zabudovala túto funkcionalitu priamo do nastavení Wi-Fi sietí. Ako sa teda dostanem k heslu na Wi-Fi sieť? Postup je jednoduchý. Stačí spustiť aplikáciu Nastavenia a ťuknúť na kolónku Wi-Fi:

Zvlášť pozornosť si zaslúži nová možnosť Upraviť (Edit), ktoré sa objavilo v pravom hornom rohu. V tomto okne stačí ťuknúť na modrú ikonku s písmenom „i“ vedľa názvu Wi-Fi siete a zobrazia sa informácie o Wi-Fi sieti:

Heslo je skryté pod bodkami, na ktoré treba ťuknúť, iPhone si používateľa potom overí cez Face ID alebo Touch ID, prípadne cez heslo/PIN kód ak nemáte nastavenú biometriu. Potom sa zobrazí heslo a systém taktiež poskytne možnosť skopírovať ho do systémovej schránky (clipboardu).

Vrátiť sa ale k spomínanému tlačidlu Upraviť. Po ťuknutí naň sa objavia všetky Wi-Fi siete, na ktoré bol iPhone v minulosti pripojený a obdobným spôsobom si môžete zobraziť heslo k sieti. Táto funkcia je však opäť dostupná len v iOS 16, ktorý je momentálne v beta verzii a finálna verzia bude vypustená na jeseň tohto roku.