Stále častejšie sme svedkami toho, že čoraz viac aplikácií ponúka používateľom tmavý režim. Tentoraz sa pridáva aj prehliadač od Google.

Pri smartfónoch je to vec možnosti vybrať tmavý režim ak má zariadenie AMOLED panel čím šetrí batériu, pri notebookoch, alebo stolových počítačoch to má iný význam. Tmavá téma je dobrá najmä večer, aby biele pozadie nezaťažovalo výrazne zrak, ak je v okolí tma. Tých dôvodov, prečo sa rozhodnúť pre tmavý režim je v prípade desktopu viac.

Na dopyt zareagoval Google, ktorý do svojho internetového prehliadača Chrome integroval tmavý režim. Prvýkrát sa objavil vo verzii 73 pre MacOS, ale s aktuálnou verziou 74 sa dostáva aj na Windows 10. Tmavý motív treba zatiaľ aktivovať ručne a to v kontextovej položke pred spustením. Prehliadač ešte v nastaveniach nemá možnosť vybrať medzi klasickým a tmavým motívom.

Aj keď spoločnosť Google povoľuje tento nový tmavý režim v systéme Windows, spoločnosť to ešte neumožnila pre všetkých používateľov prehliadača. „Môžem potvrdiť, že túto funkciu teraz používame pre malý počet používateľov prehliadača Chrome M74 a že v blízkej budúcnosti bude táto funkcia široko dostupná,“ vysvetľuje manažér komunity Chrome . Ak nechcete čakať, kým to spoločnosť Google úplne povolí, na aktiváciu režimu v tmavom režime môžete použiť trik skratiek:

POSTUP AKO NA TO:

Nájdite si na ploche zástupcu prehliadača Google Chrome a na ikonku kliknite pravým tlačidlom myši. V kontextovej ponuke vyberte možnosť Vlastnosti. Do kolónky Cieľ  pridajte na koniec adresy medzeru a  –force-dark-mode , takže celý reťazec bude vyzerať napríklad takto:  „C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application\chrome.exe“ –force-dark -mode

Uložte nastavenia a ak po vás systém bude chcieť potvrdenie správcu, povoľte ho. Po opätovnom spustení prehliadača Chrome dôjde k aktivácii tmavého režimu. Chrome síce už od začiatku ponúka podporu stiahnuteľných motívov, pomocou ktorých je možné prispôsobiť vzhľad prehliadača, avšak oficiálne tmavý režim oproti nim prefarbí prakticky všetko vrátane kontextových ponúk.

Zdroj: Theverge