Spoločnosť Acer na šampionáte Intel Extreme Masters 2020 v Katoviciach predstavila nové prírastky medzi svojimi hernými monitormi Predator.

Vďaka tomu, že je spoločnosť oficiálnym partnerom IEM, budú môcť hráči, ktorí sa akcie zúčastnia, ako prvý v Európe vidieť nové prírastky série monitorov Predator. Tie boli prvýkrát uvedené na veľtrhu CES v januári tohto roku a ponúkajú veľký obraz s najmodernejšími technológiami. Medzi zaujímavé modely patrí napríklad 32“ monitor Predator X32, ktorý ponúka technológiu NVIDIA G-SYNC a HDR, čo z neho robí ideálnu voľbu pre hráčov. Mini LED panel s 1152 zónami lokálneho stmievania a 4K rozlíšením (3840×2160 px) poskytuje jas 1440 nitov. Vďaka technológii IPS ponúkne široké pozorovacie uhly 178°.

Herný monitor Predator CG552K vybavený veľkým 55“ 4K OLED panelom, ktorý podporuje technológiu NVIDIA G-SYNC je ideálny pre tých najväčších hráčov a fajnšmekrov a to najmä vďaka veľkej zobrazovacej ploche displeja. Panel monitora ponúka nielen jas 400 nitov ale aj pokrytie farebného priestoru DCI-P3. Herný monitor Predator X32 bude k dispozícii v druhom štvrťroku za cenu od 3299 eur, Predator CG552K bude k dispozícii v treťom štvrťroku za cenu od 2699 eur.

Spoločnosť tiež na svojom hernom notebooku Predator Triton 500 ukázala IPS panel s obnovovacou frekvenciou 300 Hz a dobou odozvy 1 ms, ktorá je ideálna pre závodné a akčné hry, kde je dôležitý rýchly a plynulý obraz. Panel zobrazuje živé farby pokrývajúca 100% farebného priestoru sRGB pri širokých pozorovacích uhloch. Okrem toho je to výkonný herný notebook, ktorý bol stenčený na 17,9 mm a odľahčený na 2,1 kg. Má odolné celokovové telo a jeho rámčeky okolo displeja sú 6,3 mm, vďaka čomu umožňujú dosiahnutie pomeru medzi veľkosťou obrazovky a telom notebooku 81%.