Telekomunikačný operátor 4ka oslavuje 4. októbra už svoje 8. narodeniny.

Operátor pri tejto príležitosti pripravil darčeky ako pre zákazníkov svojich mobilných, tak aj pevných služieb. Všetkých zákazníkov mobilných služieb čaká darček v podobe GIGA dátového balíka, stačí si ho aktivovať v mobilnej aplikácii Moja 4ka a poslať 4ke narodeninový vinš. Balík 1GB dát v SR na 30 dní je možné aktivovať od 3. do 5. októbra a bude aktivovaný každému, nezávisle od typu paušálu, ktorý má zákazník aktivovaný. Operátor nezabúda ani na zákazníkov pevných služieb pre ktorých tiež pripravila zaujímavý darček. Každý zákazník, ktorý má aktivovaný akýkoľvek programový balík 4KA TV získa od 4ky na celý víkend, teda od večera 6.10. až do rána 9. 10.2023, kompletnú programovú štruktúru všetkých TV programov zdarma. Zákazníci operátor tak môžu počas víkendu vyskúšať viac ako 111 TV kanálov v ponuke 4KA TV.

Operátor priniesol cenovo dostupné nové paušály s desiatkami gigabajtov mobilných dát a ako vôbec prvý mobilný operátor uviedol aj nekonečné dáta v mobile. Dnes dosahujú nekonečné produkty vo 4ke viac ako nadpolovičný podiel predaných paušálov. Najmladšieho a jediného slovenského operátora si pritom vybralo už viac ako pol milióna aktívnych zákazníkov a tento podiel každým dňom neustále rastie. Celková agregovaná mesačná spotreba dát všetkých 4károv sa dnes počíta v petabytoch. Za povšimnutie stojí, že priemerná dátová spotreba zákazníkov 4ky kontinuálne medziročne rastie o približne 20%, čo znamená, že sa do 5 rokov zdvojnásobí. Internet v mobile dnes nie je luxusom, ale stal sa bežnou súčasťou života. Stalo sa tak aj vďaka tomu, že mobilný operátor ako prvý uviedol mobilné dáta za rozumnú cenu a priniesol tak dátovú slobodu na Slovensko. A zvyšok trhu ho postupne, i keď často neochotne, nasledoval.

Dátová sloboda so sebou prináša mnohé pozitíva, ale internet má aj svoju tienistú stránku. Podľa aktuálneho prieskumu len 2% Slovákov nemajú účet na sociálnych sieťach, pričom sociálne siete si každý deň prezerá až 97% mladých vo veku 15-29 rokov. Priemerne trávia ľudia na sociálnych sieťach 3 hodiny denne a u mladých ľudí to môže byť viac ako dvojnásobok. Pričom sociálne siete slúžia nie len na kontakt s blízkymi, ale aj na zábavu a tiež ako zdroj informácií. Operátor si nachystala súťaž aj pre úplne všetkých zákazníkov aj nezákazníkov. Do súťaže o štyri slúchadlá Apple AirPods 3 sa môže zapojiť každý. Stačí vyplniť osemsmerovku, ktorú nájdete na narodeninovom webe a výsledok osemsmerovky pošlite operátorovi emailom do 8.10.2023. Operátor potom zo správnych odpovedí už 9.10.2023 vyžrebuje 4 šťastných výhercov.