Dizajnová séria telefónov Xiaomi nedávno po dlhom čase konečne dostala pokračovanie v podobe predstavenia ohybného modelu Mi Mix Fold.

Fanúšikovia po celom svete tak majú názov „Mix“ určite zafixovaný práve v súvislosti s Xiaomi. Spoločnosť sa preto prirodzene pokúsila názov patentovať, ale podľa správy portálu MyDrivers so žiadosťou neuspela. Súd pre duševné vlastníctvo v Pekingu v skutočnosti zamietol ich žiadosť s odôvodnením, že by porušila už existujúcu ochrannú známku konkurenta. Xiaomi pôvodne podala žiadosť o ochranu ochrannej známky „Mix“ na čínsky úrad na ochranu duševného vlastníctva, ale po jej zamietnutí sa veci dostali na súd. Podľa súdu je totiž prihlásená ochranná známka č. 29673851 pre názov „Mix“ príliš podobná ochrannej známke Meizu s názvom Meizu Mix. Pamätníci si možno spomínajú, že išlo o zaujímavé hybridné smart hodinky, ktoré trhom skôr preleteli a nezaznamenali žiadny mimoriadny komerčný úspech.

Nanešťastie pre Xiaomi sa na trh dostal o dva mesiace skôr ako prvý telefón Xiaomi Mi Mix v októbri 2016. Odôvodnenie súdu o podobnom zameraní ochrannej známky je síce príliš rámcové, ale stále ide o smart výrobky. Navyše spoločnosť sa v ochrannej známke nedomáhala ochrany len pre telefóny, ale aj pre počítače, senzory, krokomery a iné smart zariadenia. Možno by uspeli, keby sa zamerali len na telefón, ale nakoniec sa im to nepodarilo.

Zdroj