Tesco mobile od utorka 7. septembra 2021 zvyšuje objem svojho najväčšieho dátového balíčka.

Za nezmenenú cenu 9 eur mesačne zákazníci odteraz dostanú základ 5 GB dát, ktorý sa po dobití kreditu automaticky zdvojnásobuje na 10 GB. Atraktívnu novinku Tesco mobile následne predstaví aj vo forme dátovej SIM karty „10 GB“, na ktorej bude balíček predaktivovaný. Aj nový väčší objem dát si zákazníci Tesco mobile môžu užívať v pokrytí rýchleho mobilného 4G LTE internetu, ktorý je dostupný pre vyše 97% obyvateľov Slovenska (virtuálny operátor využíva vybudovanú sieť O2, pozn. red.) A ako zákazníci získajú 10 GB dát? Nový objem dát budú môcť využiť existujúci aj noví zákazníci so SIM kartou Bodka. Existujúcim zákazníkom, ktorí aktuálne balíček Internet3000 využívajú, poskytovateľ automaticky zvýši základný objem balíčka na 5 GB od 7. septembra 2021.

Zákazníci bez balíčka alebo noví zákazníci si balíček aktivujú jednoducho zaslaním SMS v tvare INET5000 A na číslo 99222 alebo v mobilnej aplikácii Môj Tesco mobile dostupnej pre operačné systémy Android, Huawei alebo iOS. Počas využívania balíčka Internet5000 si stačí dobiť kredit a objem balíčka sa automaticky zdvojnásobí na 10 GB. Využitie bonusu navýšenia dát po dobití vďaka službe Dvojnásobok dát je možné jedenkrát počas mesačnej platnosti balíčka. Balíček sa automaticky obnovuje každých 30 dní v prípade dostatočného kreditu na SIM karte. Vďaka možnosti nastaviť si v aplikácii Môj Tesco mobile automatickú úhradu balíčka zo zapamätanej platobnej karty zákazník nemusí sledovať výšku svojho kreditu, pretože v prípade potreby sa mu automaticky dobije suma určená na obnovu balíčka, prípadne aj na automatické navýšenie dát pri ich prečerpaní.

Od 16. septembra 2021 poskytovateľ spúšťa vo všetkých predajniach Tesco a na e-shope novú dátovú SIM kartu „10 GB“ s úvodným kreditom 9,39 €. Na novej edícii karty Bodka bude predaktivovaný práve balíček Internet5000 – 5 GB si zákazník môže užívať hneď po aktivácii karty, ďalších 5 GB získa po dobití kreditu počas platnosti balíčka. Čoraz väčšej obľube sa tešia zákazníci aj možnosti vymeniť nazbierané Tesco Clubcard body za dvojnásobný kredit v Tesco mobile so službou Dobitie z Clubcard. Od augusta tohto roka majú zákazníci možnosť vymeniť svoje Clubcard poukážky za dvojnásobný kredit nielen v mobilnej aplikácii Clubcard, ale už aj s papierovou poukážkou, ktorú dostávajú v Clubcard vyúčtovaní.