Nový experiment YouTube je v súčasnosti obmedzený na anglický obsah.

Video platforma neustále pridáva nové funkcie do svojich mobilných, webových a televíznych aplikácií s cieľom zlepšiť používateľský zážitok. Niektoré zmeny platformy vlastnenej Googlom, ako napríklad nedávne rozhodnutie zvýšiť ceny starých prémiových účtov, sa dlhoročným predplatiteľom nepozdávajú. Napriek tomu YouTube naďalej pokračuje a vývojári, ktoré stoja za jeho prevádzkou, naďalej pridávajú nové funkcie zamerané na tvorcov aj divákov. V poslednom čase sme boli svedkami pridávania niekoľkých nedostatočne testovaných funkcií do streamovacej služby a tvorcovia teraz pridávajú ešte jednu – súhrny videí generované umelou inteligenciou. Na stránke podpory, ktorá mapuje uvoľnenie týchto experimentov, tím uvádza, že súhrny videí budú zatiaľ automaticky generované len v angličtine.

Určené sú na to, aby používateľom poskytli „rýchly prehľad o tom, o čom video je“. V poznámke k vydaniu sa spresňuje, že nemajú nahradiť písomné zhrnutia, ktoré predkladajú samotní tvorcovia. Tieto zhrnutia založené na umelej inteligencii sa v súčasnosti testujú na malom počte divákov a videí, pričom prevádzkovateľ nešpecifikoval, v ktorých krajinách sa budú zobrazovať. Keďže sa však súhrny v súčasnosti testujú len s videami v anglickom jazyku, ich dostupnosť by mohla byť obmedzená na vybrané regióny. Firma vyzýva divákov, ktorí sa stretnú s týmito novými súhrnmi, aby sa podelili o svoju spätnú väzbu. Žiaľ, neboli poskytnuté žiadne snímky obrazovky, takže je na každom, aby odhadol, ako by text vyzeral. Prevádzkovateľ však potvrdzuje, že tieto zhrnutia by sa zobrazovali na stránkach sledovania aj vyhľadávania, možno s odmietnutím zodpovednosti, aby sa odlišovali od zhrnutia videa vytvoreného používateľom.

Tieto zhrnutia sa začali zavádzať v pondelok, takže by sa mali začať zobrazovať používateľom, ktorí na to majú nárok. Niektoré z týchto nedokončených testovacích doplnkov si môžete vyskúšať tak, že zamierite na stránku youtube.com/new a prihlásite sa pomocou zvoleného účtu Google. Hoci prístup ku všetkým experimentálnym zaradeniam nie je zaručený, zaregistrovaní používatelia budú mať možnosť niektoré z nich vyskúšať. Nedávno sme sa stretli s jednou takouto novou funkciou, v rámci ktorej môžu používatelia služby Premium uzamknúť obrazovku počas prehrávania médií, aby sa vyhli náhodným ťuknutiam na obrazovku. Medzitým sa nedávno testovala možnosť premeniť komentár v YouTube Shorts na ďalší Short.

Zdroj