Revolučný fotoaparát s rozlíšením 108 MPx, prehľadný a obrovský 6,47″ displej, alebo napríklad aj prítomnosť 3,5 mm jacku na slúchadlá a NFC. To všetko prináša novej vlajkovej lode od spoločnosti Xiaomi.

Spoločnosť Xiaomi predstavuje na trhu dvojicu svojich nových vlajkových lodí medzi smartfónmi, modely Mi Note 10 a 10 Pro, ktoré sa môžu smelo rovnať tým najlepším na trhu. Okrem iného aj fotoaparátom – ten vzadu má primárny snímač s rozlíšením 108 MPx. Práve fotoaparát je pritom jedným z dvoch prvkov, ktorými sa obe zariadenia líšia – inak sú prakticky úplne rovnaké. Objektív hlavného snímača sa totiž pri Mi Note 10 skladá zo siedmich šošoviek, Mi Note 10 Pro ich má osem. Druhým odlišným prvkom sú konfigurácie pamäte, v ktorých sú telefóny dostupné. Lacnejší Mi Note 10 má 6 GB RAM a 128 GB úložisko, prémiový variant Pro potom ponúka 8 GB RAM a 256 GB priestoru.

Zadné fotoaparáty oboch zariadení pozostávajú z celkovo piatich objektívov, pričom ten primárny oplýva ohromným rozlíšením 108 MPx. Jeho kvality potvrdzuje aj umiestnenie na prvé miesto v hodnotení DxO Mark (121 bodov). Hlavnou šošovka je doplnená o 12 MPx portrétový teleobjektív, širokouhlý objektív s rozlíšením 20 MPx, ďalej 5 MPx sekundárny teleobjektív a 2 MPx makro šošovku. Výbavu dopĺňa laserové zaostrenie a duálny blesk. A zabudnúť nesmieme ani 5× optický zoom, ktorý bez straty kvality priblíži snímanú scénu. Vpredu sa potom nachádza kvalitný fotoaparát na selfie s jedným objektívom, tentoraz s rozlíšením 32 MPx.

Zahnutý AMOLED displej oboch zariadení disponuje uhlopriečkou 6,47″ a rozlíšením 2340×1080 pixelov, takže je dostatočne veľký na surfovanie na internete, hranie hier, čítanie elektronických kníh i úpravu dokumentov. Priamo v displeji je integrovaná čítačka odtlačkov prstov, ktorá je doplnená ešte o čítačku tváre – tú potom má samozrejme na starosti predný fotoaparát. Štýlový a elegantný telefón má hliníkové šasi a táto konštrukcia mu zaisťuje dostatočnú pevnosť. Naviac je chránený sklom 3D Gorilla Glass 5, ktorá na zadnom paneli pozostáva z jedného kusu. Moderne vyzerajúce smartfón tak nielen skvele vyzerá, ale zároveň aj niečo vydrží. Používa Android 9.0 Pie s používateľským rozhraním MIUI 11. Pre úplnosť treba spomenúť ešte rozmery oboch modelov, ktoré sú rovnaké a to 156×74×10 mm.

Zariadenie používa osemjadrový procesor Qualcomm Snapdragon 730G s grafikou Adreno 618 (7 nm výrobný proces), ktorý je pri Mi Note 10 doplnený o 6 GB RAM a 128 GB úložisko, pri Mi Note 10 Pro potom o 8 GB RAM a 256GB úložisko. Treba zároveň dodať, že batéria ponúka ohromnú kapacitu 5260 mAh a navyše podporu 30W rýchlonabíjanie, čo znamená, že sa na 100% kapacity nabije za 65 minút. Z výbavy spomeňme USB-C port, funkciu Dual SIM, Wi-Fi a Bluetooth 5.0 a podpora NFC (napríklad pre platenie cez Google Pay) a 3,5 mm jack, od ktorého dnes veľa výrobcov skôr ustupuje, čo používateľa núti dopĺňať svoje smartfóny o nepraktickú redukciu, ak chcú aj spoločne s nimi naďalej používať svoje doterajšie a osvedčená slúchadlá.