V priebehu niekoľkých rokov sa smartfóny čínskych spoločností postupne rozvíjajú a Xiaomi urobil to, čo mnohí už dlho očakávali. Spoločnosť vydala pre svoje smartfóny nový firmvér v aktualizácii MIUI, ktorý obsahuje aktualizovanú aplikáciu Mi Camera.

Vďaka novej aplikácii pre fotoaparáty môžu používatelia vytvárať podstatne lepšie obrázky ako predtým. A zároveň zaznamenajú videá v lepšej kvalite. Najnovší softvér je k dispozícii zatiaľ iba pre najnovšie smartfóny série Mi 10. V najbližších týždňoch sa však môže objaviť pre mnoho ďalších modelov. Najnovší softvér obsahuje podporu pre funkciu Super Stabilizer Plus, ktorá používa algoritmus na optimalizáciu obrazu pre záznam videa čo príde vhod najmä pri videozázname pri držaní telefónu v ruke. Okrem toho aplikácia podporuje funkciu plynulého priblíženia (zväčšenia).

Pri nahrávaní videa možno upraviť vyváženie bielej, zmeniť nastavenie zaostrenia, zmeniť rýchlosť uzávierky, zmeniť citlivosť ISO a zlepšiť expozíciu. Vďaka novým funkciám nahrávania videa môžu používatelia tiež aplikovať nové filtre. Vylepšené bolo aj nahrávanie videa v Ultra HD 8K rozlíšení. Mnoho používateľov ocení, že nová aplikácia obsahuje aktualizovanú funkciu spracovania a zaberá podstatne menej miesta.

Vďaka novému algoritmu kompresie obrázkov zaberajú všetky nové obrázky nasnímané pomocou aktualizovanej aplikácie menej voľného miesta a kvalita zostáva taká, ako predtým. Aspoň to tvrdí spoločnosť Xiaomi. Je pravdepodobné, že v nasledujúcich dvoch mesiacoch bude vydaný najnovší softvér pre všetky aktuálne podporované smartfóny Xiaomi. Kedy, to uvidíme.

Zdroj: GCh