Už dlhšiu dobu sa špekulovalo o tom, že WhatsApp dostane tmavý režim, ktorý je primárne vhodný pre smartfóny s AMOLED panelmi. Prinášame návod, ako si ho aktivovať.

Aby ste si mohli tmavý režim aktivovať, potrebujete mať najnovšiu verziu aplikácie (2.20.13). Zatiaľ ide o beta verziu, ktorá bude používateľom distribuovaná neskôr. Ak si však chcete tmavý režim v aplikácii aktivovať už teraz, jednoducho si ich stiahnite inštalačný súbor z APK Mirror. Následne po nainštalovaní tejto verzie stačí v aplikácii kliknúť na tri bodky v pravom hornom rohu, vybrať položku Nastavenia – Chaty a kliknúť na, od tejto verzie aplikácie (2.20.13) novú ponuku Motív. Tu si možno vybrať, či preferujete tmavý, doterajší svetlý, alebo automatický režim na základe nastavení OS.

Azda jedinou nevýhodou však je, že tmavý režim nepoužíva klasicky čiernu farbu, ktorá by ušetrila výdrž batérie na AMOLED paneloch, ale iba šedú, resp. tmavú šedú. Tá je však príjemnejšia večer a počas noci, takže aj toto je malý krok od vývojára aplikácie – Facebooku.

Zdroj: AP