Spoločnosť Western Digital predstavila série optimalizovaných úložísk pre prostredie NAS, pre malé firmy a prácu doma. Riešenie zahŕňa aj vôbec prvé SSD série WD Red, ktoré posilnia výkon a možnosti vyrovnávacej pamäte v prostredí hybridných zariadení NAS a nové HDD disky WD Red a WD Red Pro s kapacitou 14TB ukladacieho priestoru.

Virtualizácia a ethernetová sieť 10 GbE sa stávajú podstatným rysom a štandardom v moderných systémoch NAS. Dosahované rýchlosti SSD sú kľúčovým prvkom, ktorý môže minimalizovať spomalenie výkonu. Pre potreby prostredia NAS sú vyžadované odolné úložiská, rýchlosť a kapacita. Pri využití nového SSD pre vyrovnávaciu pamäť u systémov NAS dôjde k obmedzeniu spomaľovania výkonu. Nové HDD disky WD Red a WD Red Pro potom pri rovnakom zariadení NAS ponúknu viac ukladacieho priestoru. Najnovší SSD ponúka kapacitu od 500GB až do 4TB (2,5″). Tento disk vytvára prostredie optimalizované pre 10GbE siete a pre vyrovnávacie pamäte pri systémoch NAS a zabezpečuje rýchlejší prístup k často používaným súborom.

Ďalší predstavený, HDD disk WD Red s kapacitou 14TB dopĺňa zmienený WD Red SA500 NAS SATA SSD a je určený na využitie v systémoch NAS s až ôsmimi pozíciami pre disky. Ideálny pre malé firmy a prácu doma v nepretržitej prevádzke. WD Red Pro HDD podporuje NAS s až 24 pozíciami pre pevný disk. Využíva technológiu 3D Active Balance a umožňuje opravu chýb vďaka technológii NASware 3.0. WD Red SA500 SSD bude dostupný v kapacitách od 500GB až do 2TB vo formáte M.2. Ceny začínajú na 95€ až po 359€. 2,5″ formát WD Red SA500 SSD v kapacitách 500GB až 4TB bude začínať na 95€ až po 799€. HDD disky WD Red s kapacitou 14TB budú dostupné v cenách od 539€. WD Red Pro HDD 14TB potom od 629€.