O novej generácii telefónov Pixel 6 toho už vieme pomerne veľa od samotnej spoločnosti Google, ale konkrétny dátum predstavenia v týchto informáciách zatiaľ chýba.

Pôvodne sa očakávalo, že ich prvýkrát uvidíme 13. septembra. To by dávalo zmysel, pretože by ich to posunulo o deň pred veľké predstavenie spoločnosti Apple, ktorá svetu ukáže iPhone 13 a spol. Tieto špekulácie sa však nemusia potvrdiť, aspoň to tvrdí jeden z veľmi dobre informovaných leakerov Jon Prosser. Podľa jeho slov dôjde k niekoľkotýždňovému oneskoreniu a telefóny sa tak začnú predávať až 28. októbra. Na druhej strane, začiatok predaja neznamená automaticky dátum uvedenia na trh, ako naznačujú prvé informácie o predpredaji. Séria telefónov Pixel 6 by mala obsahovať dva modely, základnú verziu a väčší variant.

Hlavným rozdielom by mali byť displeje, kde základná verzia dostane 6,4″ Full HD+ s 90 Hz a verzia Pro dostane 6,7″ Quad HD+ so 120 Hz. Rozdielne bude aj fotografické vybavenie, pričom štandardný model si vystačí s duálnym snímačom, ale model Pro pridá jeden navyše. K hlavnému objektívu tak pribudne ultraširokouhlý objektív a 4-násobný teleobjektív. Hlavným ťahákom však má byť použitie vlastného čipsetu Tensor od Googlu, vytvoreného špeciálne pre sériu Pixel 6, aj keď s najväčšou pravdepodobnosťou pôjde o upravený nevydaný Samsung Exynos 9855.

Zdroj