Juho Sarvikas, vysoko postavený manažér v HMD Global, zverejnil tweet, v ktorom zdieľa krátku animáciu. Tá nás láka na 19. marca do Londýna.

Tu pravdepodobne dôjde k odhaleniu nového modelového radu telefónov Nokia. Animácia je v štýle úvodnej sekvencie filmov o Jamesovi Bondovi. Následne sa nás text v animácii pýta, či chceme poznať tajomstvo, a nakoniec prezrádza vyššie zmienený termín. Tento tweet prezrádza, že sa nové Nokie budú vzťahovať na chystanú bondovku.

V tweete je napísané „No Time To Wait“, čo korešponduje s titulom najnovšieho dielu o britskom agentovi, ktorý je nazvaný No Time To Die. Spolupráca Nokie a Jamesa Bonda však nie je ničím novým. Kruhy v upútavke môžu symbolizovať kruhový panel s fotoaparátmi na zadnej strane novej Nokie. Špekuluje sa o špeciálnom príslušenstve či rovno o zvláštnej edícii mobilného telefónu.

Internetové zdroje sa domnievajú, že by sme mali vidieť Nokiu 8.2 5G. Tá by mala byť vybavená čipsetom Qualcomm Snapdragon 765 a nebude jej chýbať podpora sietí 5G. Podrobnosti o fotoaparáte zatiaľ nepoznáme, mohlo by však ísť o štvoricu šošoviek.

Očakávame ale viac než len jeden smartfón pre náročnejších zákazníkov. Doplniť by ho mal lacnejší model 5.2, a dokonca mobil 1.3, ktorý by bol vstupným telefónom pre používateľov zoznamujúcich sa s novou tvárou značky Nokia. Na oficiálne vyjadrenie Nokie si musíme počkať do štvrtka 19. marca.

Zdroj: GSMa