Súčasná špecifikácia USB Power Delivery podporuje až 100W dodávaného výkonu.

To je dostatočné pre telefóny (teda väčšinu telefónov) a notebooky, ktoré používajú 15W procesory, ale nie je to dostatočné pre energeticky náročnejšie zariadenia, ako je napríklad herný notebook. Teraz prichádza nová špecifikácia s názvom USB PD Extended Power Range (EPR), ktorá dokáže dodať až 240W. Bude to pri napätí 50V a prúde 5A (s určitou bezpečnostnou rezervou), čo je veľký výkon, a aby všetko fungovalo bez problémov, budú podporované len elektronicky označené káble (tie obsahujú malý čip, ktorý dokáže hostiteľskému zariadeniu povedať, aké funkcie kábel podporuje).

Na samotnom kábli bude ikona identifikácie EPR, aby používatelia mohli vizuálne identifikovať káble podporujúce 240W. Starší štandard 100W Power Delivery sa teraz nazýva Standard Power Range (SPR). Súčasné káble, ktoré zvládajú prúd 5A, budú vyradené v prospech káblov EPR. Všetky káble, ktoré môžu prenášať 3A alebo viac, budú musieť byť elektronicky označené. Majte na pamäti, že SPR a EPR nesúvisia s časťou kábla USB prenášajúcou dáta.

Budú existovať niektoré káble USB 2.0, ktoré podporujú plný výkon 240 W, ako aj niektoré káble USB 3 a 4. V skutočnosti sa káble USB 2.0 môžu ukázať ako žiaduce, pretože môžu byť dlhšie ako rýchlejšie káble. Konektory USB-C však budú potrebné na oboch koncoch bez ohľadu na podporovanú verziu USB. Káble, ktoré majú koniec USB-A alebo microUSB, majú maximálny výkon 3A.

Zdroj