Gigabitové pripojenie na internet od UPC bude môcť od zajtra využívať viac než 200-tisíc domácností v Bratislave, Pezinku a Svätom Jure.

Novú internetovú službu s rýchlosťou 1 Gbps, ktorá je prevádzkovaná na technologickej platforme DOSCIS 3.1, prináša operátor vďaka prémiovému Wi-Fi routeru ‘Giga ConnectBox’. Jeho súčasťou je softvér Smart Wi-Fi, ktorý zabezpečuje optimálne a ultrarýchle spojenie medzi širokopásmovou sieťou UPC a všetkými pripojenými zariadeniami v domácnostiach zákazníkov. Či už ide o notebooky, tablety, smartfóny, smart TV, herné zariadenia atď. Výsledkom je špičková konektivita a úžasný zážitok – či už pre zákazníkov, ktorí sledujú šport, sťahujú hudbu, hrajú online hry pre viacerých hráčov alebo robia online nákupy.

„Uvedenie gigabitového pripojenia je ukážkou nášho odovzdania prinášať priekopnícke a inovatívne služby, ponúkajúce úžasné zážitky pre našich zákazníkov. Som rád, že UPC internet s rýchlosťou 1 Gbps bude mať zároveň už v prvej fáze svojho uvedenia najväčšie pokrytie domácností v Bratislave a okolí, v porovnaní s ponukou iných operátorov. Je to výsledok dlhodobých a výrazných investícií do rozvoja našej širokopásmovej siete a technológie založenej na platforme DOCSIS 3.1, ktorý ponúkne našim zákazníkom nové možnosti virtuálnej zábavy,“ uviedol generálny riaditeľ UPC v Českej a Slovenskej republike Martin Miller.

Gigatibové pripojenie (1000/50 Mbps) bude v ponuke pre nových aj súčasných zákazníkov za mesačný paušál 24 eur pri 12-mesačnej viazanosti. Záujemcovia o krátkodobé alebo príležitostné využitie internetu s rýchlosťou 1 Gbps môžu využiť ponuku bez viazanosti za cenu 28 eur/mesiac. Mesačný prenájom Giga ConnectBoxu v obidvoch prípadoch je 2,9 eur. Záujemcovia si môžu gigabitový internet objednať na internetovej stránke spoločnosti UPC, cez zákaznícku Infolinku, alebo osobne na zákazníckom stredisku na Ševčenkovej 36 v Bratislave-Petržalke.

Pre upresnenie dodávame, že spomenutý gigabitový internet v redakcii testujeme dlhší čas. Oceňujeme jeho rýchlosť (najmä rýchlosť sťahovania) a jediná vec, ktorá nás mrzí je nepomer medzi sťahovaním a odosielaním dát – v balíku je totiž 1 Gbps download a 50 Mbps upload. Oveľa viac by sme ocenili 500 Mbps upload (najmä v dobe NAS serverov, zálohovania do cloudu a podobne). Napriek tomu dávame však palec hore pre spoločnosť UPC 🙂