Novinka má byť odpoveďou spoločnosti na sociálnu sieť Twitter.

Spoločnosť Meta, ktorá vlastní okrem iných aj Facebook, nedávno uskutočnila interný event pre zamestnancov s ukážkami novej sociálnej siete. Interný názov novej siete je „Project 92“, dohady okolo projektu naznačujú že finálny názov po spustení siete by mohol byť „Threads“.

Čo je však zaujímavé, z tohto eventu unikol screenshot novej aplikácie. Nová sociálna sieť vyzerá podobne ako Instagram, ale bez obrázkov a má byť priamou odpoveďou na Twitter. Vďaka používaniu protokolu ActivityPub bude možné migrovať používateľov Instagramu a ich sledovateľov, tzv. followerov, na novú platformu a takto vzniknuté profily budú automaticky vyplnené údajmi z Instagramu. Spoločnosť údajne dostala požiadavky od viacerých verejne činných osôb a tvorcov obsahu na vytvorenie stabilnej a transparentnej alternatívy k Twitteru.

Podľa iných uniknutých informácii Meta už uzavrela zmluvu s viacerými celebritami, ako napr. DJ Slime, ktoré zrejme budú tvoriť exkluzívny obsah pre novú platformu za účelom prilákania čo najväčšieho množstva užívateľov. Diskusie sa vedú aj s Oprah Winfrey a dokonca aj s Dalajlámom. Vývoj sociálnej siete sa začal v januári a mala by byť dostupná už čoskoro.

Zdroj