Bývalý americký prezident Donald J. Trump spustil novú sociálnu sieť, ktorú mesiace sľuboval – avšak vyzerá skôr ako blog postavený na platforme WordPress.

Po mesiacoch sľubovania vlastnej sociálnej siete, čomu predchádzal trvalý zákaz (BAN) na sociálnych sieťach Twitter a Facebook, zrejme väčšina používateľov čakala viac. Nová platforma je štylizovaná ako všeobecná verzia Twitteru, ale je umiestnená ako priebežný blog s Trumpovými komentármi. Ľudia sa môžu na platforme prihlásiť na odber upozornení na príspevky prostredníctvom svojho e-mailu a telefónneho čísla. Príspevky môžu tiež lajkovať, či zdieľať na Facebooku a Twitteri. Možnosť zdieľania na Twitteri však už nefunguje, ale na Facebooku je možné príspevky naďalej zdieľať. „Vo všeobecnosti je zdieľanie obsahu z odkazu na webovú stránku povolené, pokiaľ materiál neodporuje pravidlám Twitteru,“ uviedol v utorok hovorca Twitteru. Facebook na žiadosť o komentár bezprostredne nereagoval.

Hoci platforma bola formálne spustená v utorok, sú tu príspevky aj 24. marca. Posledným Trumpovým príspevkom je video propagujúce jeho novú platformu, v ktorom ju nazýva „miestom, kde môžete hovoriť slobodne a bezpečne, priamo od stola Donalda J. Trumpa.“ Podľa Fox News bude Trump nakoniec môcť komunikovať so svojimi priaznivcami priamo, hoci nie je jasné, ako sa to stane. Trumpov tlačový úrad na žiadosť o komentár nereagoval. Uvedenie do prevádzky prichádza len deň predtým, ako má dozorná rada Facebooku oznámiť, či umožní Trumpovi návrat na Facebook (ako aj ďalšie sociálne siete vlastnené Facebookom), ako je napríklad Instagram.

Zdroj