Odolná, sklápacia konštrukcia, relatívne nízka hmotnosť, dostatočný výkon a široké možností ovládania sú hlavnými vlastnosťami ideálnej elektrickej kolobežky.

Na trh prichádza nová kolobežka uGo H5500, ktorá má ponúknuť používateľom a najmä na jednoduché a rýchle presuny po preplnených uliciach rušného mesta, dochádzanie do práce, alebo školy, bez státia v dopravných zápchach a čakanie na električku, alebo autobus. Kolobežka tak úspešne nahradí bicykel a efektívne pretransportuje používateľa do každej časti mesta.

O pohon kolobežky sa stará výkonný elektrický motor s výkonom 250 W, ktorý poskytuje maximálnu rýchlosť 25 km/h v závislosti od hmotnosti používateľa. Motor je poháňaný batériou LG s kapacitou 4400 mAh a napätím 24 V, vďaka čomu dosah na plnom nabití vynáša 15 km v závislosti od terénu a hmotnosti používateľa. Pomocou kolobežky sa pohodlne prepravíte na takmer každé miesto strednej veľkosti mesta – napríklad do školy, alebo práce a späť.

Ovládanie kolobežky je intuitívne. Vystačí zopár minút aby ste sa naučili základy ovládania a používanie všetkých funkcií a režimov. Všetko, čo potrebujete aby ovládať kolobežku (okrem ovládania rovnováhy) máte po ruke. Ovládanie motoru sa uskutočňuje pomocou pák umiestnených na volante a tlačidiel na LCD displeji, kde sa nachádza tlačidlo zapnutia/vypnutia, tlačidlo zmeny rýchlostného režimu, ako aj informácie o tom, ako rýchlo sa pohybujeme, prejdenú vzdialenosť a stav batérie.

Počas jazdy bez ohľadu na rýchlosť je veľmi dôležitá bezpečnosť a komfort používania. Kolobežka obsahuje odolnú kovovú a sklápaciu konštrukciu s nosnosťou do 120 kg. Plocha, na ktorej stojí používateľ je pokrytá protišmykovou vrstvou, čo zabraňuje presúvaniu nohy aj v prípade ošpliechania vodou. V prípade núdzového brzdenia môže používateľ okrem brzdenia pákou použiť tiež mechanickú brzdu na zadnom kolese, ktorá je omnoho účinnejšia.

Vďaka veľkej LED lampe umiestnenej vpredu bude aj večerná jazda bezpečná. Kolobežka je vybavená 5,5” kolesami s gumovými pneumatikami, vďaku ktorým aj náročnejšie trasy budú pohodlné. Relatívne nízka hmotnosť kolobežky 7,25 kg a jej sklápacia konštrukcia umožňuje jednoduché prenášanie a nezaberá veľa miesta v kancelárii, v kufri auta, alebo v byte. Elektrická kolobežka uGo H5500 je dostupná za 279 eur.