Spoločnosť Acer predstavila svoj nový TravelMate X514-51, tenký a ľahký notebook pre používateľov, ktorí vyžadujú elegantné zariadenie.

Notebook sa môže pochváliť so šasi využívajúcim horčíkovej-lítiovou a horčíková-hliníkovou zliatinu, jeho hmotnosť je potom 980 gramov, pričom hrúbka  je 14,99 mm. Nové notebooky sú pre dosiahnutie výkonu poháňané procesormi Intel Core i7 ôsmej generácie, osadené do 16GB operačnej pamäte spolu s dvomi rýchlymi 512GB SSD. Základom je operačný systém Windows 10 Pro, ktorý umožňuje aj šifrovanie pomocou nástroja BitLocker.

O zobrazovanie sa stará 14” IPS displej, ktorý má rozlíšenie Full HD (1920×1080 px). Podsvietená klávesnica umožňuje pohodlné písanie, ktorý je doplnený o touchpad, ktorý podporuje aj gestá. Notebook možno použiť aj pre hlasové pokyny, keďže je kompatibilný s asistentkou Cortana. Pokiaľ ide o konektivitu zariadenia, pre používateľa je k dispozícii USB-C port, dva USB 3.0 a plnohodnotný HDMI. Výbavu dopĺňa potom Wi-Fi adaptér s podporou pre MI-MIMO 2×2 802.11ac a rozhranie Bluetooth 5.0.