Dlhé piesočnaté pláže a stabilné slnečné počasie urobili z Tureckej riviéry obľúbenú destináciu medzi slovenskými dovolenkármi v posledných rokoch.

Letovisko Side je jednou z najznámejších lokalít na tejto riviére a ponúka množstvo hotelov. Nachádza sa približne 70 km od letiska Antalya a transfer z letiska trvá zhruba jednu hodinu. Medzi vhodné možnosti ubytovania patria hotel Merve Sun Spa 4* a Clover Magic Park 3*, ktoré ponúkajú služby v režime All-Inclusive za dostupné ceny.

Merve Sun Spa je prvým zmluvným hotelom v meste Side, ktorý má jednu hviezdičku viac a ponúka podobné ceny s adekvátnymi službami. Hostí tu privíta prívetivý a profesionálny personál, ktorý je ochotný pomôcť s akýmikoľvek požiadavkami. Hotelové izby sú priestranné, čisté a moderné, a pohodlné postele zaručujú vynikajúci odpočinok po aktívnom dni. Navyše, z balkóna je úchvatný výhľad, ktorý je príjemným bonusom pre hostí.

Hotel sa nachádza vo vzdialenosti 400 metrov od nádherného piesočnatého pláž. V okolí sú aj malé obchodíky so suvenírmi, kde si môžete zakúpiť pamiatky. More tu je plytké a lehátka s slnečníkmi na pláži sú samozrejmosťou. Hotelový komplex sa môže pochváliť dobre udržiavanými záhradami plnými kvetov a zelene, čo vytvára príjemné prostredie pre prechádzky. K dispozícii je tiež bezplatné Wi-Fi pripojenie. Večerné programy zahŕňajú rôzne hudobné a tanečné vystúpenia, ktoré prispievajú k príjemným večerom stráveným v hoteli.

Jedným z hlavných lákadiel tohto hotela je jeho all inclusive ponuka, ktorá prispieva k pohodliu hostí. Strava je pestrá, s veľkým výberom jedál a nápojov. Každý deň si môžete vychutnať miestne špeciality aj medzinárodné jedlá. Pobyt je možné tiež obohatiť relaxáciou v kúpeľných zariadeniach, kde nájdete bazén, saunu a rôzne typy masáží.

Druhým je cenovo dostupný Clover Magic Park v Side. Hotel poskytuje príjemné a dostupné ubytovanie. Izby sú jednoducho, ale pohodlne zariadené a udržiavané v čistote. Základné vybavenie uspokojí bežné potreby hostí. Izby sú dostatočne priestorné a zaručujú súkromie. Balkón s výhľadom je ideálnym miestom na relaxáciu počas celého dňa. Personál hotela je priateľský a ochotný, vždy pripravený pomôcť, čo prispieva k pohodlnému pobytu hostí.

Stravovanie v hoteli je veľmi dobré. Bufetové raňajky, obedy a večere ponúkajú široký výber jedál z miestnej aj medzinárodnej kuchyne. Kvalita jedla je vysoká a ponuka je dostatočne rozmanitá, aby si každý našiel niečo podľa svojich preferencií. Hotel tiež poskytuje množstvo zábavy a rekreácie pre svojich hostí. Okrem obľúbeného bazéna sú k dispozícii aj rôzne športové aktivity, ako napríklad stolný tenis či plážový volejbal. Večerné programy s hudbou a tancom zaručujú zábavu pre všetkých. Hotel sa nachádza v blízkosti centra Side, čo umožňuje ľahký prístup k mnohým atrakciám a pamiatkam.

Pláž je vzdialená približne 900 metrov od hotela, ale je k nej k dispozícii bezplatná kyvadlová doprava. Hostia majú zdarma k dispozícii plážové lehátka, slnečníky a uteráky. Pre tých, ktorí hľadajú príjemný hotel s výhodnou cenou, je Clover Magic Park skvelou voľbou. Okolie hotela ponúka veľa možností na objavovanie a relaxáciu, či už ide o prechádzky po pláži alebo návštevu historických pamiatok v centre mesta.

Side je fascinujúce miesto, kde sa spája krása histórie, slnečné pláže a pohostinnosť miestnych obyvateľov. V letných mesiacoch patrí medzi jednu z najobľúbenejších destinácií v Turecku. Teplé vody Stredozemného mora vytvárajú ideálne prostredie pre oddych a relaxáciu.