Mobilný operátor Tesco mobile oslavuje desať rokov na Slovensku a ponúka zákazníkom mobilý internet zadarmo. Všetci zákazníci, ktorí si svoju SIM kartu Bodka aktivujú v období od 5. novembra 2019 do 31. januára 2020, si môžu užívať surfovanie zadarmo až 10 mesiacov.

„Tesco mobile oslavuje už desať rokov existencie na slovenskom trhu a pri tejto príležitosti rozdávame balíček Internet1500 na 10 mesiacov zdarma. Chceme, aby si čo najviac ľudí na Slovensku vyskúšalo, ako funguje surfovanie v najrobustnejšej sieti 4G LTE na Slovensku s pokrytím viac ako 97% obyvateľov. Práve surfovanie na internete je jednou z najobľúbenejších činností našich zákazníkov na smart zariadeniach,“ prezrádza Alexander Vlčko, marketingový manažér Tesco mobile. Pripomeňme, že Tesco mobile používa mobilnú sieť O2 SK.

Zákazníci si môžu nový benefit – balíček Internet1500 na desať mesiacov zdarma vyskúšať od 5. novembra 2019. Stačí si v období od 5. novembra 2019 do 31. januára 2020 aktivovať predplatenú kartu Bodka. Benefit je na prvý mesiac automaticky aktivovaný na všetkých kartách Tesco mobile. Aby mal zákazník však internet zadarmo aj ďalších 9 mesiacov musí splniť tri podmienky operátora. Dobiť si kredit na karte v akejkoľvek sume aspoň raz mesačne, maximálna výška kreditu na SIM karte v čase dobitia neprekročí 20 eur a balíček Internet1500 musí byť nepretržite aktívny počas celého využívania zľavy.

Podmienkami dobíjania tak zrejme operátor chce dosiahnuť, aby zákazníci nepoužívali SIM karty iba na internet zadarmo, ako to marketingovo deklaruje, ale aby boli nútení dobíjať si kredit. Minimálna suma dobitia je 6 eur (na stránke má operátor uvedenú možnosť dobitia 6 až 30 eur). Nutnosť podmienky aspoň raz mesačne si dobiť minimálne 6 eurový kredit teda nie je zanedbateľný, navyše ak kredit nesmie presiahnuť celkový kredit viac než 20 eur je nutné ho stále spotrebovávať (míňať) a teda aj reálne používať. Preto je diskutabilné, či je internet zadarmo na 10 mesiacov ako uvádza operátor, alebo iba na prvý mesiac od aktivácie SIM karty (na prvý mesiac sa totiž uvedené podmienky na bezplatný internet nevzťahujú). Teda zákazníci, ktorí by chceli si iba zakúpiť SIM kartu a používať ju ako druhú (napr. v dual SIM smartfóne) iba na internet ostanú sklamaní.

Operátor v správe ďalej uvádza, že kartu Bodka môže zákazník získať za polovičnú cenu a to v prípade ak nakúpi v predajniach Tesco v hodnote nad 15 eur (v období od 6. novembra 2019 do 8. januára 2020) a získa pri pokladni kupón s 50% zľavou na nákup SIM karty. Predplatená SIM karta Bodka je dostupná nielen v predajniach Tesco po celom Slovensku, ale aj v e-shope na webovej stránke tescomobile. Pre jednoduchšie nastavenie, zmenu či aktiváciu služieb môžu zákazníci od júla využívať aj mobilnú aplikáciu Môj Tesco mobile.