Mobilný operátor po spätnej väzbe od zákazníkov, ako aj po niekoľkých promo akciách „dátujte neobmedzene“, ktorými sme boli svedkami v marci a apríli prichádza s novými typmi paušálov.

Od pondelka 4. mája 2020 zahajuje predaj nových „T“ paušálov. Budú rozdelené do štyroch rodín: T Nekonečno, T Dáta, T Ideál a T Základ. Každá je určená inej cieľovej skupine zákazníkov a vďaka vyššiemu počtu paušálov si môže záujemca nielen vybrať vhodný paušál na začiatku, ale ho aj meniť počas viazanosti, ak bude potrebovať viac dát či objem volaní. Kľúčová výhoda spočíva vo flexibilite. Sú odstupňované podľa mesačných poplatkov a zákazník môže ľahšie prejsť na vyšší paušál kedykoľvek počas viazanosti.

Flexibilita umožní zákazníkovi reagovať na svoje potreby, kedy môže len za pár eur získať viac minút alebo vyšší dátový balík. Ak bude zákazník potrebovať neskôr paušál znížiť, môže sa vrátiť aj na svoju pôvodnú úroveň. Nové paušály si bude môcť zákazník manažovať v aplikácii Telekom. Tu uvidí prehľad paušálu a jeho spotrebu. Priamo v aplikácii si bude môcť aj meniť paušál, vidieť sumár objednávky či potvrdzovať ju. Zároveň Telekom ruší pre tieto paušály aktivačné a prolongačné poplatky.

Každá rodina paušálov je určená pre inú cieľovú skupinu zákazníkov. T Nekonečno je nová vlajková loď pre najnáročnejších, ktorí chcú mať nielen nekonečné volania a správy, ale aj nekonečné dáta. T Nekonečno SD a HD obsahujú objem dát (20 či 50 GB) na prenos plnou rýchlosťou v sieti. Potom sa zákazníkovi spomalí rýchlosť na 3, resp. 10 Mbps do konca mesiaca. SD rýchlosť 3 Mbps stačí na pohodlné sledovanie videa online v SD kvalite, prezerenie web stránok či surfovanie po sociálnych sieťach. HD rýchlosť 10 Mbps je vhodná pre sledovanie HD videí a aj rýchlejší download či upload dát.

T Nekonečno Max nemá stanovený podobný limit na objem plnou rýchlosťou. Navyše získa zákazník voľné minúty, SMS a MB do Zóny 2 v roamingu. Pre fanúšikov dátových paušálov operátor uvádza štyri varianty T Dáta, už od 17€ mesačne. Každý paušál obsahuje 100 minút mesačne a vyšší objem dát za dobrú cenu. Najvyšší variant T Dáta 42 obsahuje dokonca nekonečné dáta – 25 GB pre prenos plnou rýchlosťou, potom využíva prenos s rýchlosťou 10 Mbps, ktorý postačí na sledovanie HD filmov.

Tradičné bestsellery posledných dvoch rokov (ÁNO) budú mať pokračovateľa v podobe T Ideál. Obsahujú nekonečné volania a SMS a dátový balík. Dvojica najvyšších modelov má už objemy 12 a 17 GB mesačne. Pre najmenej náročných zákazníkov sú určené paušály T Základ. Táto trojica obsahuje 500 MB dát plus 100 až 200 minút mesačne. Operátor zároveň uvádza, že nové programy sa stanú výhodnejšími, keď ich zákazník vloží do skupiny Magenta 1. Ak má zákazník aspoň 1 paušál a pevnú službu aspoň vo variante M, získa viac minút a viac dát za nezmenenú cenu. Aj pri T paušáloch možno darovať Magenta 1 dáta ďalším členom Skupiny.

Pri T-Nekonečno paušáloch získajú zákazníci 10 až 20 GB Magenta 1 dát. Pri T Nekonečno SD a HD ich môžu využiť na darovanie alebo sami na prenos plnou rýchlosťou. Pri T-Nekonečno Max je možné 20 GB darovať v skupine. Pri T Dáta paušáloch získa zákazník dvakrát toľko minút a navyše aj vyšší objem dát. Môže ich celé využiť pre seba alebo časť z nich (Magenta 1 dáta) darovať v skupine. Pri T Dáta 42 má zákazník ďalších 15 GB plnou rýchlosťou pre seba či darovanie blízkym v Skupine. Pri T Ideál paušáloch získa zákazník ďalšie dáta. Pri vyšších variantoch sa dostáva celkovo na 8, 18 resp. 25 GB podľa programu. Aj programy z rodiny T Základ získajú cenné benefity v Magenta 1: dvakrát toľko dát, dvakrát toľko minút i dvakrát toľko SMS (platí pre T Základ 14 a 17).

K dispozícii aj pre existujúcich zákazníkov

Na T paušály môžu prejsť aj súčasní zákazníci. Priamo v Telekom aplikácii si budú môcť vybrať z na mieru ušitej ponuky podľa doterajšej spotreby alebo si zvoliť iný paušál v rovnakej alebo vyššej mesačnej výške poplatku. Súčasťou nového portfólia T paušálov bude možnosť prenášať si neminuté dáta do ďalšieho mesiaca. V novom portfóliu budú mať zákazníci možnosť dokúpiť si aj ďalšie dátové balíčky. Či už dva denné (1 GB za 1,5 €, resp. nekonečný za 3 €) a jeden mesačný (1 GB za 3 €, pričom dáta sa presúvajú do ďalšieho mesiaca).

K T paušálom si môžu zákazníci kúpiť aj akciový telefón. Systém predaja bude rovnaký ako pri paušáloch Happy a ÁNO – cena telefónu bude rozložená na viaceré poplatky. Vďaka nim si zákazník vyberá aj z drahších modelov a nemusí ich zaplatiť vopred. Ponuka smartfónov i ďalších zariadení bude obsahovať desiatky prístrojov. Cenník hardvéru bude rozdelený do šiestich úrovní pre jednotlivé paušály.
Okrem nových paušálov oznámil mobilný operátor aj ďalšiu skvelú správu pre zákazníkov. Predĺži totiž doteraz nevídanú akciu na slovenské pomery na ešte jeden mesiac. Celý máj môžu zákazníci využívať dáta naplno v jednej z TOP 10 najlepších sietí na svete vďaka balíčku Nekonečné dáta. To znamená, že od 1. do 7. mája 2020 si budú môcť zákazníci v Telekom aplikácii aktivovať balík Nekonečné dáta. Každý zákazník s paušálom ÁNO, ÁNO Biznis, Happy i Bez záväzkov si bude môcť aktivovať balík jeden raz počas mesiaca.

Operátor tiež informuje, že balíček Nekonečné dáta ukázal hlad Slovákov po dátach a ukázal zaujímavé štatistiky v prvých dvoch mesiacoch. Napríklad počas marca si ho aktivovalo 52% zákazníkov so smartfónmi a 76% používateľov Telekom aplikácie. Dátová špička sa počas marca a apríla predĺžila až na 4 hodiny a trvala spravidla od 18:30 do 22:30. Najviac aktivácií balíka Nekonečné dáta sme zaznamenali v Bratislave a Žiline. Najväčšia dátová spotreba bola v okresoch Bratislava II, Nitra a Žilina. O najväčší medzimesačný rast v spotrebe dát sa postarala pätica okresov Myjava, Námestovo, Detva, Gelnica a Stropkov. Priemerná spotreba zákazníkov s balíkom Nekonečné dáta dosiahla 15 GB, ale napríklad až tretina zákazníkov preniesla cca 500 až 1000 MB.