Nová generácia predplatených kariet Predplatenka štartuje dnes, v pondelok 14. septembra 2020, pričom je viac zameraná na dáta.

Medzi zaujímavé benefity patrí napríklad nekonečný balík za 2€, po prvom dobití nekonečné piatky po dobu 90 dní, alebo taktiež nekonečné volania na 1 číslo za 2,50€. Operátor vo svojej správe takisto informuje, že po prvýkrát bude nasadená do predaja tzv. half SIM cards. V praxi sú to SIM karty s polovičnou veľkosťou, čo sa týka plastovej kartičky, v ktorej sú dodávané. Vďaka menšej veľkosti neostáva taká veľká plocha nevyužitého plastu a Telekom aj takto pomáha šetriť životné prostredie. Štartom Predplatenky končí s predajom predplatenej karty Easy, ktorá tu bola vo viacerých variantoch už 21 rokov. Možno si spomeniete na viaceré momenty tejto karty ako napríklad štart v roku 1999, kedy nahradila značku kariet Doktor Mobil.

Postupne operátor vystriedali viaceré varianty:

  • Easy Nonstop bola známa rovnakou cenou volaní 9,80 Sk za minútu do všetkých sietí
  • Easy Team mala trojakú cenu volaní počas pracovných dní do siete EuroTelu (od 6. do 18. hod, od 18. do 20. hod. a od 20. hod do 6. hod) a rovnakú cenu počas víkendov. Cena volaní do cudzích sietí bola takmer 15 Sk za minútu
  • Easy Time mala jednotnú cenu hovoru 15 centov za hovor do pevnej i mobilnej siete Telekomu
  • Easy Naj zjednotila ceny hovorov na 13 centov do všetkých sietí a SMS za 6 centov do všetkých sietí
  • Easy Free priniesla pravidelné benefity po dobití: nižšie ceny hovorov a aj internet na 7 alebo 15 dní
  • Easy Pecka predstavila cenový strop na volania, SMS i dáta na úrovni 50 centov na deň

A ešte jedna historická pikoška zo sveta roamingu. V dávnych časoch EuroTel a Easy Team kariet stála jedna SMS z roamingového Chorvátska či Talianska 15 Sk, minúta prijatého hovoru 30 Sk a minúta odchádzajúceho 65 Sk.