Pri avizovaných zvýšených cenách, ale zároveň avizuje zlepšenie svojich služieb.

Klienti sa môžu tešiť na atraktívnejšie sadzby mobilných dát, avšak je potrebné počítať aj so zvýšením ich ceny. Nové podmienky pre niektoré služby v Telekome začali platiť pred niekoľkými dňami. Operátor oznámil zmeny 28. júna, ktoré sa týkajú všetkých zákazníkov, používajúcich karty Easy a Predplatenka. Hoci sa niektoré ceny zvýšili, celková ponuka sa zdá byť prínosnejšia. Denne stanovený limit vo výške 50 centov na volania a SMS správy je zrušený. Namiesto toho zaplatia zákazníci 10 centov za každú minútu a SMS správu bez obmedzenia. Táto zmena sa týka volaní do všetkých sietí na Slovensku. Cena SMS sa zvýšila, keďže doteraz stála len 6 centov.

Podstatnou zmenou je aj dĺžka platnosti kreditu. Kým doteraz bol kredit platný 365 dní po dobití, po novom má platnosť len 180 dní. Telekom informuje na svojej stránke, že to platí aj pre bonusový kredit. Zatiaľ čo predtým bola cena mobilných dát na kartách Easy/Predplatenka 50 centov za 200MB/300MB internetu, nová cena je 1€ a používateľ získa 500MB/1GB dát. Ide teda o zaujímavejšiu ponuku, hoci jej cena je v podstate dvojnásobná. Zvýšenie cien sa taktiež týka služby nekonečného pripojenia na 10 dní v Predplatenke, kde mohli zákazníci počítať s rýchlosťou internetu 1 Mbps (bez dátového limitu), ktorá bola dostatočná na posielanie správ alebo komunikáciu. Tento balík doteraz stál 4€, ale jeho cena sa zvýši na 5€.

Telekom tiež očakáva uvedenie nových Mixi balíkov dát, SMS a volaní, medzi bude aj balík neobmedzených volaní. Operátor zároveň uvádza na trh letnú ponuku Mixi balíkov s dvakrát väčším objemom dát. Špeciálnu ponuku si možno aktivovať do 3. septembra 2023. Letnú sériu balíkov tvorí trio dátových balíkov s platnosťou 7 dní: 1+1 GB za 1,19 eur, 2+2 GB za 1,69 eur a 3+3 GB za 2,19 eur. Tento rozšírený objem dát znamená, že pre používateľa bude obľúbená ponuka bude naďalej dostupná, ale počas letných mesiacov s vyšším objemom. Napríklad, ak si pravidelne aktivuje 1GB balíček, teraz bude mať k dispozícii 1+1 GB balíček, teda 2GB porciu dát. Letná ponuka bola prvýkrát k dispozícii od minulého štvrtka, 29. júna a každý pondelok bude opäť k dispozícii.

Poslednú možnosť aktivovať si letnú ponuku budú mať zákazníci v nedeľu 3. septembra 2023. Balíčky si možno aktivovať aj viackrát, opakovane. Telekom tiež potvrdil, že systém zákazníkovi automaticky ponúkne balíček, ktorý využíval v predchádzajúcom týždni, a to platí nielen pre 7-dňové, ale aj pre 30-dňové balíky v testovacej prevádzke. Ďalšou ponukou je balíček 10GB dát za 10 eur, ktorý zákazníci dostávajú ako úvodnú ponuku alebo bonus za prvé dobitie. Ak ho používatelia budú aktívne využívať, môžu si ho aktivovať aj v nasledujúcich mesiacoch.