Telegram vydal novú aktualizáciu svojej rovnomennej chatovacej aplikácie, ktorá prináša viacero zaujímavých funkcií.

Po dlhej dobe, pôvodom ruská chatovacia aplikácia prináša funkciu Reactions. Odteraz môžu účastníci chatu posielať jednoduché reakcie na konkrétne správy. Stačí pridržať prst na správe a objavia sa dostupné možnosti. V nastaveniach sa dá určiť, ktorá reakcia je predvolená, tzv. rýchla reakcia. Táto predvolená reakcia sa dá použiť dvojitým ťuknutím na správu. To, ktorá reakcia bude predvolená sa dá zmeniť cez Settings -> Stickers and Emoji -> Quick Reaction. V skupinových konverzáciach sú reakcie štandardne vypnuté, musí ich povoliť admin skupinového chatu.

Pri formátovaní vybraného textu cez B/I/U tlačidko pribudla nová možnosť Spoiler. Táto nová funkcia spôsobí, že vybraný text sa nahradí rozmazanou animáciou a je nutné naň najprv ťuknúť prstom, aby sa zobrazil. Skrytie textu funguje aj v notifikáciách. Telegram pridal aj novú funkciu na preklad textových správ. Funkcia prekladania textových správ sa musí najprv zapnúť cez Settings -> Language. V nataveniach sa dá určiť, z ktorých podporovaných jazykov sa má prekladať. V súčasnosti sú podporované angličtina, arabčina, čínština, francúzština, nemčina, taliančina, kórejčina, portugalčina, ruština a španielčina. Na iPhonoch a iPadoch táto funkcia vyžaduje iOS 15.

Medzi ďalšie novinky patria generovanie tematického QR kódu pre používateľov s verejným používateľským menom, podobne ako pre skupiny, kanály a botov. Pribudli aj nové interaktívne emoji, ktoré sa animujú keď sú poslané, ako napr. emoji ohňa a hlasno kričiacej tváre. Telegram podporuje všetky štandardné platformy, kam patria mobilné iOS a Android a desktopové Windows, Linux a macOS. Telegram ponúka aj webové rozhranie pre zariadenia, kde z nejakých dôvodov nemôže byť Telegram nainštalovaný, napr. firemné notebooky.

Zdroj