Krátko po uvedení dvojice nových modelových sérii (EP64 a EP66) predstavuje TCL na slovenskom trhu ďalšiu novinku, modelovú sériu televízorov EP68, ktorá ponúkne atraktívny dizajn, 4K HDR, Android 9.0 Pie a Dolby Atmos.

Táto séria ponúka kvalitu obrazu 4K (Ultra HD, teda 3840×2160 pixelov) znamená štyrikrát viac pixelov pre štyrikrát viac detailov v porovnaní s Full HD rozlíšením. Poteší taktiež aj prítomnosť technológie HDR (High Dynamic Range), ktorá rozširuje rozsah kontrastu a podania farieb. Televízor však ponúka aj operačný systém Android 9.0 Pie a funkciu okamžitého zapnutia (je to však nutné nastaviť v Predvoľby zariadenia – Napájanie – Okamžité zapnutie) a vtedy sa televízor rýchlo spúšťa a prepínana aj medzi televíznymi programami a ďalšími aplikáciami. Spotreba v režime Stand-by je 0,29 W, poteší aj tenký 6 mm rámik.

Modelová séria používa aj Dolby Atmos na lepšiu kvalitu reprodukcie zvuku, pre používateľa sú k dispozícii služby Google Home a Google Assistant pre Android TV. Televízor je možné ovládať hlasom prostredníctvom vybraných zariadení Alexa (nutné zakúpiť samostatne), ako sú Amazon Echo, Echo Dot, Echo Show, Echo Spot a Echo Plus. Používateľ potom môže dát príkaz na prehratie hudby, na počúvanie správ, predpoveď počasia, alebo nechať nastaviť úroveň hlasitosti, či prepínať medzi jednotlivými kanálmi a programami, ale tiež ovládať ďalšie prepojené zariadenia smart domácnosti. Produktová séria TCL EP68 je určená pre slovenský trh, pričom na výber sú uhlopriečky 50“, 55“ a 65“. Ceny začínajú na 509 eur pre uhlopriečku 50“ (TCL 50EP680) a končia na 819 eur pre uhlopriečku 65“ (TCL 65EP680).