Samsung nedávno uviedol na trh monitor ViewFinity S9, ktorý je cenovo dostupnejšou alternatívou k Apple Studio Display so súmernejšími parametrami.

Tento juhokórejský výrobca elektroniky predstavil monitor ViewFinity S9 ako svoju odpoveď na Apple Studio Display už na januárovom veľtrhu CES 2023 v Las Vegas. Monitor je vybavený 27-palcovou uhlopriečkou, 5K rozlíšením, obnovovacou frekvenciou 60 Hz, jasom 600 nitov a podporuje až miliardu farieb. Pokrýva pritom 99% DCI-P3 farebného spektra. Rámik a stojan monitoru sú dizajnovo veľmi podobné tým na produktoch od Apple. Na zadnej strane nájdete jeden port Thunderbolt 4 schopný dodávať výkon až do 90W, čo je dostatočné pre nabíjanie akéhokoľvek MacBooku. Monitor navyše ponúka aj tri porty USB-C a jeden Mini DisplayPort.

ViewFinity S9 taktiež podporuje funkciu inteligentnej kalibrácie „Smart Calibration“, ktorá je dostupná cez aplikáciu SmartThings. Používatelia môžu jednoducho namieriť svoj kompatibilný iPhone alebo Galaxy smartfón na stred displeja monitora pre jeho kalibráciu. Cena monitoru je približne 1300 USD, čo je o 300 USD menej ako cena štúdiového displeja Apple. Okrem toho Samsung v rámci štandardnej výbavy ponúka výškovo nastaviteľný stojan a matné povrchové spracovanie, za ktoré by ste u konkurenčného Apple museli priplácať. Týmto spôsobom Samsung cieli na segment trhu, ktorý preferuje produkty s parametrami podobnými Apple Studio Display, ale bez loga Apple.

Zdroj