OnePlus Fold ponúkne špičkovú hardvérovú výbavu.

Očakáva sa, že čoskoro firma predstaví svoj prvý skladací telefón. OnePlus Fold by mohla odhaliť v auguste. Hoci zatiaľ nepotvrdili dátum uvedenia svojho prvého skladacieho telefónu na trh, smartfón nazývaný aj V Fold, príde na trh s niektorými z najlepších hardvérových komponentov. Nedávno sa unikli dizajnové náčrty skladacieho telefónu. Špecifikácie skladacieho telefónu v tom čase neboli známe. Zdroje zo zahraničia odhalili detaily o displeji, ale aj potvrdili špecifikácie kamery a kapacitu batérie skladacieho telefónu. Poďme sa bližšie pozrieť na špecifikácie, funkcie a ďalšie detaily.

Skladací telefónbude mať obrovský 7,8″ skladací AMOLED displej s rozlíšením 2K. Ako sa očakávalo, obnovovacia frekvencia obrazovky bude 120 Hz. Na vonkajšej strane bude 6,3″ AMOLED displej s obnovovacou frekvenciou 120 Hz. Pod kapotou bude procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2. Hovorí sa, že bude mať 16 GB RAM a 256 GB úložiska. Zariadenie bude tiež obsahovať pomerne veľkú batériu s kapacitou 4800 mAh. Na rozdiel od vlajkového modelu OnePlus 11, ktorý ponúka podporu nabíjania 100W, skladací telefón bude ponúkať nabíjanie 67W priamo z krabice. Bude mať trojitú kameru na zadnej strane. Má mať 48 MPx hlavný snímač kamery, 48 MPx ultra-širokouhlú kameru a 64 MPx telefotografický snímač kamery. Detaily ohľadom optickej zoomu zatiaľ nie sú známe.

Pre selfie, kryt displeja bude mať 32 MPx prednú kameru. Dostupná bude aj sekundárna 20 MPx predná kamera na vnútornej strane. Môžeme očakávať, že bude pri štarte používať Oxygen OS 13.1 založený na Androide 13. Ďalšie uniknuté detaily zahŕňajú posuvný prepínač upozornení a bočný skener odtlačkov prstov. Dizajnové náčrty ukazujú, že skladací telefón má okrúhly modul kamery. Text na module kamery potvrdzuje, že skladací telefón bude mať kamery naladené od Hasselblad. Oba displeje majú otvor pre kameru. Kým vonkajší displej má otvor v strede, skladací displej má otvor v ľavom hornom rohu. Je zrejmé, že chystaný model bude prémiovým produktom a môže priamo konkurovať Samsung Galaxy Z Fold 5, ktorý sa očakáva, že bude predstavený budúci mesiac v Soule.

Zdroj