Samsung vydáva najnovšiu verziu softvéru pre Galaxy Watch, Gear Sport a Gear S3 s používateľským rozhraním One UI a novými funkciami pre lepšiu použiteľnosť.

Najnovšia aktualizácia, ktorá je už k dispozícii, ponúka aj nové motívy ciferníka, lepšiu optimalizáciu využitia batérie a vylepšené funkcie pre sledovanie zdravotného stavu a udržiavanie kondície pomocou aplikácie Samsung Health. Aktualizovaná grafika obsahuje živé animácie, ktoré sa zobrazia, keď používateľ dosiahne určitý úspech a poskytuje mu tak lepší vizuálny zážitok. V smart hodinkách ponúka One UI štylizované rozhranie, ktoré sa synchronizuje s rozhraním One UI v smartfónoch Galaxy a poskytuje harmonickejšie farby a rozvrhnutie naprieč zariadeniami.

Používatelia si taktiež môžu z obchodu Galaxy stiahnuť širokú škálu nových motívov ciferníkov, ktoré boli skôr dostupné len pre Galaxy Watch Active a prispôsobiť si tak zariadenie podľa vlastného vkusu. Najnovšia aktualizácia softvéru poskytuje užívateľom vylepšené možnosti každodenného sledovania zdravotného stavu a udržiavania kondície pomocou nových funkcií aplikácie Samsung Health.