Spoločnosť Samsung oficiálne predstavila smartfón Galaxy XCover 4S, najnovší prírastok do série odolných smartfónov Galaxy XCover. Nový model bude na Slovensku v predaji od začiatku júla za 249 eur.

So smartfónom sa na scénu vracia vyhradené hardvérové tlačidlo XCover, ktoré zákazníkom umožňuje plne si prispôsobiť najčastejšie používané aplikácie. LED svietidlo alebo fotoaparát je tak možné spustiť jediným stlačením tlačidla. Taktiež prináša vylepšenie každodenných funkcií prostredníctvom modernizovaného aplikačného procesora a rozšíriteľného úložného priestoru s veľkosťou 32GB, čo je oproti predchodcovi dvojnásobok.

Sústava fotoaparátov bola vylepšená lepším zadným snímačom s rozlíšením 16 MPx, ktorý podporuje funkciu Quick Launch, ktorá vám poklepaním na tlačidlo Domov umožní začať okamžite fotografovať. Telefón získal certifikáciu IP68 a prešiel záťažovými testami podľa noriem armády USA, čo svedčí o tom, že bol skonštruovaný tak, aby obstál v akomkoľvek extrémnom prostredí, ktorému ho vystavíte. Dodávame, že smartfón používa najnovší operačný systém Android Pie.