Samsung na veľtrhu CES 2023 oznámil, že jej panel OLED pre smartfóny sa stal prvým v odvetví, ktorý dosiahol najvyšší jas 2000 nitov.

Vzhľadom na rastúci obsah s ultravysokým rozlíšením sa rozsah jasu obrazovky a schopnosť udržať ho stali jedným z kľúčových ukazovateľov výkonu displejov. Produkty s vysokým jasom vykazujú realistickejšiu kvalitu s bohatým farebným prejavom, ktorý prispieva k väčšiemu pôžitku používateľa. Okrem toho je jas obrazovky smartfónu dôležitejší ako jas televízorov, monitorov a notebookov, pretože smartfóny sa často používajú vonku aj v interiéri. Pre lepšiu viditeľnosť obrazovky smartfónov pri používaní za denného svetla firma zlepšila jas displeja pri zachovaní efektívnosti spotreby energie a organického materiálu.

Možno teda zatiaľ iba špekulovať, či predstavený displej s vysokou svietivosťou výrobca použije aj pri nadchádzajúcich vlajkových modeloch zo série S23. Minimálne pri najvyššom modeli Ultra by sme ho očakávali. „Jas displeja je faktor, ktorý má veľký vplyv na spotrebiteľský zážitok z kvality obrazu a výkonu smartfónu,“ povedal Hojung Lee, vedúci tímu plánovania produktov pre divíziu malých a stredných displejov spoločnosti Samsung Display. „Vďaka svojej osobitnej technológii a obchodným skúsenostiam v oblasti OLED bude spoločnosť Samsung Display naďalej lídrom na trhu s diferencovanými produktmi založenými na technológii orientovanej na spotrebiteľa.“

Zdroj