Spoločnosť Samsung predstavila dva notebooky Galaxy Book Flex a Galaxy Book Ion. Je zrejmé, že používatelia na cestách potrebujú počítače, ktoré im zaistia produktivitu a ktoré sú zároveň prenosné, aby si ich mohli vziať kdekoľvek so sebou.

Obe zariadenia sú ako prvé notebooky vybavené displejom QLED, ktorý ponúka živý a realistický zážitok zo sledovania. Vonkajší režim s maximálnym jasom 600 nitov zabezpečuje zreteľné zobrazenie každého detailu, a to aj za jasného slnečného svetla. Pomocou funkcie bezdrôtového zdieľania energie Wireless PowerShare môžete aj na touchpade týchto notebookov nabíjať svoj smartfón, slúchadlá alebo nositeľné zariadenia kompatibilné s technológiou Qi. Notebooky používajú procesory najnovšej generácie (Intel Ice Lake) a tiež najnovšie bezdrôtové štandardy Wi-Fi 6 (Gig+) a Thunderbolt 3 pre rýchle pripojenie.

Samsung Galaxy Book Flex aj Galaxy Book Ion budú v predaji od začiatku decembra na vybraných trhoch vo verziách s veľkosťou obrazovky 13,3″ a 15,6″. Ceny zariadení zatiaľ nie sú známe.