Galaxy S20 Ultra uvedený na trh minulý rok prišiel so 45W káblovým nabíjaním, ale výrobca tento rok pri modeli S21 Ultra znížil rýchlosť nabíjania na 25W.

Najnovšie fámy však tvrdia, že kórejský koncern prejde na predchádzajúce rýchlosti s modelom S22 Ultra v budúcom roku. Správa pochádza od spoľahlivého leakera Ice universe, ktorý uviedol, že je stopercentne potvrdené, že Galaxy S22 Ultra bude mať 45W (10V/4,5A) nabíjanie. Zdroj síce neprezradil, či sa S22 Ultra bude dodávať so 45W adaptérom, ale je pravdepodobné, že si budete musieť priplatiť, aby ste tieto rýchlosti získali.

Takisto nie je jasné, či budú aj ostatné modely zo série S22 vybavené 45W nabíjaním alebo pôjdu len na 25W ako ich predchodcovia. Keď už hovoríme o kapacite batérie, certifikácie 3C naznačujú, že variant Plus bude mať pod kapotou článok s kapacitou 4500 mAh, zatiaľ čo model Ultra bude mať batériu s kapacitou 5000 mAh. Do predstavenia radu Galaxy S22 zostáva ešte niekoľko mesiacov, ale dá sa očakávať, že v období pred oficiálnym oznámením sa o smartfónoch objaví viac informácií.

Zdroj