Video z rozobratia iPhonu 14 Pro Max ukazuje, ako vyzerá telefón bez SIM karty zvnútra.

Telefóny iPhone 14 boli len nedávno predstavené a začína sa ich predaj a hoci zvonku nevyzerajú príliš odlišne, vo vnútri sa udialo niekoľko dôležitých zmien. Toto video z rozobratia ponúka pohľad na vnútornosti iPhonu 14 Pro Max. Dobrou správou je, že telefón sa dá pomerne ľahko opraviť, aspoň niektoré komponenty áno. Keďže ide o americký model, nie je tu žiadny slot na fyzickú kartu SIM. To znamená, že prvá vec, ktorá sa z telefónu vyberie, je displej. Je tu kovová doska, ktorá pomáha udržiavať rôzne káble pevne pripojené k dvojvrstvovej základnej doske a zároveň slúži ako rozvádzač tepla.

Po jej odstránení možno začať odpojiť displej a tiež batériu (mimochodom, batéria má 16,93 Wh). Tieto dve bežné opravy sú teda ľahko vykonateľné, hoci to neznamená, že sú lacné. Dostať sa k fotoaparátom si vyžaduje vyhrabať niekoľko ďalších komponentov. Z videa vyplýva jedna zaujímavá vec: zdá sa, že nový predný fotoaparát má OIS (môžete ho vidieť v čase 3:40). Apple prvýkrát pridal automatické zaostrovanie, ale o optickej stabilizácii sa nezmienil, v oficiálnych špecifikáciách sa uvádza len „automatická stabilizácia obrazu“. To je niečo, čo stojí za preskúmanie.

Ďalšou zaujímavosťou je záhadný nový komponent – pravdepodobne je súčasťou novej funkcie SOS cez satelit a na základnej doske zaberá pomerne veľa miesta. Vzhľadom na to, že iPhone 14 Pro Max má v podstate rovnaké rozmery ako model 13 Pro Max, musel si Apple dať poriadne záležať, aby sa tam všetko zmestilo.

Zdroj