Razer už dlho nevyrobila smartfón, ale práve vydala herný vreckový počítač Edge s operačným systémom Android.

Zariadenie je postavené veľmi podobne ako smartfón, ako môžete vidieť vo videu z rozobratia. Odlišuje ho len niekoľko vecí, napr. žiadne fotoaparáty na zadnej strane – jeden je však na prednej strane, na dlhšej hrane displeja, keďže je určený na používanie na šírku. Prvá vec, ktorá vychádza najavo, je slot na kartu, ktorý je určený na nanoSIM a microSD. Toto konkrétne zariadenie je model iba s Wi-Fi, takže mu chýba 5G (vlastne akákoľvek mobilná) konektivita.

Ak chcete hrať online a streamovať hry na cestách, Verizon začal minulý týždeň predávať verzie Edge s podporou mmWave. Neskôr vo videu uvidíte miesta, kam sa mala dostať mmWave anténa. Tento model má iba pripojenie Wi-Fi 6E. Edge má určité pasívne chladenie s grafitovou fóliou na plastovom zadnom paneli.

K dispozícii je však aj aktívne chladenie s prieduchmi pokrytými sieťovinou a malým ventilátorom schovaným vo vnútri. Ten odvádza teplo z čipovej sady prostredníctvom tepelných podložiek, termálnej pasty a vrstvy medenej pásky. Na druhej strane dosky sa nachádza odparovacia komora, ktorá odvádza teplo cez displej. Základná verzia Razer Edge sa dodáva so 6 GB pamäte LPDDR5 RAM a 128 GB úložiska UFS 3.1, ktoré sú uložené na čipovej súprave G3x Gen 1.

Cena tohto zariadenia na stránke výrobcu je 400 USD. Model Verizon 5G zvyšuje pamäť na 8 GB a pridáva sub-6GHz a mmWave pripojenie, jeho cena začína na 10 dolároch mesačne. PBKreviews udelil Razeru Edge známku opraviteľnosti 6,5/10. Hlavnou výčitkou je obmedzená dostupnosť náhradných dielov.

Zdroj

Pridaj komentár