Technológia Snapdragon Sound je vec, ktorá existuje už nejaký čas, teraz predstavuje ďalšiu pôsobivú funkciu s názvom aptX Lossless.

Ako už názov napovedá, technológia umožňuje bezstratové streamovanie zvuku cez Bluetooth, pokiaľ ju slúchadlá a streamovacie zariadenie podporujú. Funkcia aptX Lossless nie je len o kvalitnom streamovaní, ale je aj celkom inteligentná. Dosahuje až 16-bitový zvuk s frekvenciou 44,1 kHz. Bežne streamuje rýchlosťou 1 Mbps, ale ak pripojenie nie je skvelé alebo ho zvukový súbor nemá, môže sa škálovať až na 140 kbps. V skutočnosti je aptX Lossless rozšírením technológie aptX Adaptive, ktorá v súčasnosti v takýchto scenároch funguje. Neustále monitoruje vstup, výstup a RF prostredie, takže získate najlepšiu možnú kvalitu a výkon.

Prvé spotrebiteľské produkty s aptX Lossless sa objavia koncom tohto roka. Vyriešila by sa tak možno jedna z hlavných nevýhod slúchadiel TWS: teda kvalita streamovania, čo považujeme za veľmi pôsobivé. Uvidíme, akú bude mať predstavená technológiu budúcnosť, ktorý výrobcovia ju použijú ako prví a kto s ňou zožne úspech.

Zdroj