Prototyp Tesla Cybertruck, ktorý je pravdepodobne novou beta verziou založenou na aktualizovaných funkciách, bol spozorovaný pred spustením výroby elektrického pick-upu.

Na vozidlo, ktoré sa má začať vyrábať už o niekoľko mesiacov, boli prototypy zriedkavo spozorované pri testovaní vo voľnej prírode. Pokiaľ vieme, Tesla mala donedávna len dva alebo tri prototypy Cybertruck. Počas konferenčného hovoru po zverejnení finančných výsledkov za 4. štvrťrok 2022 minulý týždeň Lars Moravy, viceprezident spoločnosti pre konštrukciu vozidiel, potvrdil, že Tesla postavila flotilu nových prototypov. Ďalej uviedol: „Začali sme inštalovať všetky výrobné zariadenia tu v Giga Texase, odliatky, generálnu montáž, karosárne. Postavili sme všetky naše beta vozidlá, niektoré ďalšie prídu ešte v nasledujúcom mesiaci, ale ako ste povedali, nábeh skutočne príde v roku 2024.“

Teraz určite uvidíme jazdiť niektoré z týchto betatestov a vyzerá to tak, že prvý z nich bol spozorovaný včera. Flavio Tronzano zverejnil na Instagrame Tesla Cybertruck, ktorý včera spozorovali v Palo Alto (Kalifornia, USA). Hoci je ťažké potvrdiť, že ide o nový prototyp beta verzie, niektoré prvky na to poukazujú. Napríklad tento má nové bočné zrkadlá v trojuholníkovom tvare. Samozrejme, výrobca dúfala, že ponúkne vozidlo bez bočných zrkadiel a namiesto toho použije kamery, ale predpisy v USA tomu bránia. Absencia bočných zrkadiel môže výrazne zlepšiť aerodynamické vlastnosti, čo má za následok lepšiu účinnosť a dlhší dojazd. Navyše tie bočné zrkadlá vyzerajú príliš malé na to, aby boli užitočné pre plnohodnotný kamión, nieto ešte pre taký, ktorý sa bude používať na ťahanie.

Generálny riaditeľ Elon Musk už skôr hovoril o tom, že firma potenciálne dodá nákladné vozidlo s odnímateľnými bočnými zrkadlami a nechá majiteľov rozhodnúť. Firma nedávno uviedla, že Cybertruck chce uviesť do výroby už toto leto, ale významné dodávky by sme mali očakávať až v roku 2024, keď automobilka rozbehne sériovú výrobu. Dovtedy by sme mali očakávať, že v prírode uvidíme ďalšie beta prototypy v premávke.

Zdroj