Proton spúšťa rodinné predplatné balíka aplikácií na ochranu súkromia za cenu od 20 eur mesačne.

Výrobca softvéru zameraného na ochranu súkromia spustil nový rodinný plán za cenu od 20 eur mesačne, ktorý poskytuje až šiestim členom rodiny prístup k celému balíku aplikácií. Tento krok prichádza v čase, keď sa švajčiarska spoločnosť snaží posilniť svoju platiacu základňu predplatiteľov a zapojiť do svojho rastúceho ekosystému produktov viac ľudí. Spoločnosť, ktorá bola založená v roku 2014, pôvodne prišla na scénu so šifrovanou alternatívou služby Gmail s názvom Proton Mail, ale od minulého mesiaca pridala do mixu množstvo ďalších aplikácií zameraných na šifrovanie vrátane VPN, kalendára, cloudového úložiska a – od minulého mesiaca – správcu hesiel.

Cenový étos spoločnosti sa doteraz sústreďoval na model freemium, pričom bezplatná úroveň umožňuje prístup ku všetkým produktom, ale s určitými obmedzeniami (napr. obmedzené cloudové úložisko). Spoločnosť ponúka aj prémiový plán pre jednotlivcov, ktorý sa začína na 7,99 dolára mesačne a ktorý tieto obmedzenia odstraňuje. Firma po novom využíva osvedčený prístup v oblasti technológií, aby získala viac ľudí, ktorí budú používať jej produkty. „Rodinný plán patrí medzi naše najžiadanejšie služby,“ uviedol vo vyhlásení vedúci produktu Proton David Dudok de Wit. „Ako rodič chcem svoje deti od začiatku učiť správnemu prístupu k e-mailom, cloudovým úložiskám a internetovej bezpečnosti. Viem, že v tom nie som sám.“

V rámci rodinného plánu získajú používatelia všetky bežné funkcie, ktoré sú súčasťou produktov Proton, vrátane šifrovania e-mailov, súborov, hesiel a udalostí end-to-end. Spoločnosť tiež znásobila množstvo úložiska, ktoré je k dispozícii v rámci individuálneho plánu, šiestimi, čo znamená, že členovia rodiny môžu zdieľať 3TB úložiska vo všetkých produktoch, pričom každý rok dostanú bonus 20GB. Hoci každé mesačné predplatné za 19,99 dolára zahŕňa šesť členov rodiny, zároveň ich zaväzuje na 24 mesiacov – a to znamená, že v skutočnosti neplatia mesačne, ale len toľko, koľko to vyjde, ak zaplatia 480 dolárov vopred za dvojročné pokrytie.

Prípadne môžu zaplatiť ekvivalent 23,99 USD mesačne za 12-mesačný záväzok, alebo ak chcú naozaj platiť len mesačne, môžu si vybrať plán za 29,99 USD, ktorý môžu kedykoľvek zrušiť. Plán zahŕňa prístup ku všetkým produktom Proton vrátane Proton Mail, Proton VPN, Proton Drive a Proton Calendar, hoci prístup k správcovi hesiel Proton Pass bude zatiaľ obmedzený, kým zostane beta verziou produktu.

Zdroj