Google Pixel Fold by mohol prekonať Samsung Galaxy Z Fold 4 v jednej kľúčovej oblasti.

Nový mechanizmus skladania displeja by mohol byť lepší ako súčasná implementácia kórejskej spoločnosti. Ako sa dlho spomínaný skladací telefón od Googlu približuje k tomu, v čo môžeme len dúfať, že bude veľkým oficiálnym predstavením, začali sa objavovať ďalšie a ďalšie úniky. Doteraz sme videli skladací Google Pixel len na niekoľkých renderoch založených na CAD, a hoci odhalili, ako bude telefón pravdepodobne vyzerať, neposkytli nám veľa informácií o skutočnom zážitku z ovládania zariadenia – čo je možno jeden z najdôležitejších faktorov, pokiaľ ide o skladacie zariadenia. Našťastie, video z praktického používania s maketou zariadenia nám teraz poskytlo lepšiu predstavu o tom, čo môžeme od používania Pixel Fold očakávať.

Prvé makety smartfónov sú v tomto odvetví bežné, slúžia hlavne výrobcom puzdier, aby si pripravili svoju ponuku pred uvedením produktu na trh. Zvyčajne sú ich rozmery presné na submilimetrové tolerancie, aby sa zabezpečilo dokonalé prispôsobenie, takže môžu byť fantastickým ukazovateľom dizajnu a rozmerov konečného produktu. Technický YouTuber Dave Lee (alias Dave2D) dostal do rúk maketu skladacieho zariadenia Pixel, ktorá zrejme prezrádza pomerne veľa o skladacom zariadení. Hneď na začiatku si môžete všimnúť, že maketa má z hľadiska celkového tvaru bližšie k Oppo Find N2 ako k Samsung Galaxy Z Fold 4. Na rozdiel od komicky vysokého a úzkeho pomeru strán telefónu Samsung má ponuka Googlu širší krycí displej, ktorý viac zodpovedá tradičným telefónom. Navyše sa zdá, že Pixel Fold by mohol byť po otvorení neuveriteľne tenký – tento model meria v najtenšom bode len 5,7 mm a s hrboľom fotoaparátu 8,7 mm. Dúfame len, že akékoľvek zoštíhlenie nebude mať vážny vplyv na výdrž batérie.

Dôležitejšou informáciou, ktorá z tohto úniku vyplynula, je však nový skladací mechanizmus Pixel Fold – ten by mal pomôcť minimalizovať viditeľný záhyb displeja. Vnútorná obrazovka bude mať jemnejší uhol zloženia vďaka konštrukcii pántov podobnej Oppo Find N. Vďaka tomuto mechanizmu sa bude môcť Pixel Fold úplne zavrieť bez toho, aby medzi oboma polovicami zostala medzera, na rozdiel od Galaxy Z Fold 4. Dokonca aj Samsung v súčasnosti údajne preberá podobný dizajn pántov pre Z Fold 5 po tom, čo používa svoj dôveryhodný mechanizmus skladania už štyri generácie. Lee zdieľa niektoré ďalšie špecifikácie vrátane veľkosti displeja, rozlíšenia a presnej hrúbky horného a dolného rámčeka vnútorného displeja. Všetko sa zhoduje s tým, čo sme doteraz počuli, až na jednu vec: predný fotoaparát. Táto maketa nemá na krycom displeji žiadne označenie pre selfie fotoaparát, zatiaľ čo všetky predchádzajúce úniky ukazovali vycentrovaný fotoaparát s otvorom. Práve to však môže byť charakter tohto modelu a čas ukáže, aké sú konečné plány Googlu s telefónom Pixel Fold.

Zníženie bežného hardvéru by Pixelu Fold určite neprospelo, najmä ak vezmeme do úvahy, ako sa hovorí, že firma uvedie svoj prvý skladací telefón na trh za cenu okolo 1800 dolárov – hoci Lee vo videu spomína nižšiu cenu 1700 dolárov. Každá z týchto hodnôt by z neho robila jeden z najdrahších výberov medzi najlepšími vlajkovými loďami so systémom Android vrátane skladacích zariadení Samsung. Spoločnosť pravdepodobne predstaví Pixel Fold spolu s Pixelom 8 v druhej polovici roka, ale dúfame, že ho oficiálne uvidíme počas tohtoročného podujatia Google I/O.

Zdroj