Spoločnosť Samsung predstavila Galaxy Tab S6 – nový tablet, ktorý ponúkne používateľom pero S Pen s funkciou diaľkového ovládania a možnosťou bezdrôtového nabíjania. Nový tablet bude dostupný od 23. augusta v šedej farbe vo verzii LTE za 779 eur a vo verzii Wi-Fi za 699 eur.

Vďaka vstavanej funkcii diaľkového ovládania BLE vrátane používania gest pod názvom S Pen Air používateľom pero umožňuje tvoriť selfie a videá alebo ovládať vytvorený multimediálny obsah. Pero je vybavené funkciou bezdrôtového nabíjania, ktoré po desiatich minútach nabíjania batérie poskytne 10 hodín prevádzky. Zapisovanie poznámok pomocou pera je na tablete jednoduché – ručne písané poznámky v aplikácii Samsung Notes je možné jediným kliknutím pretransformovať na digitálny text a exportovať do formátov ako Microsoft Word. Používatelia si môžu taktiež zapisovať rýchle poznámky alebo kresliť náčrtky pri sledovaní videa na rovnakej obrazovke úpravou prehľadnosti okna aplikácie Samsung Notes, čo je ideálne pre jednoduchú prácu na niekoľkých úlohách zároveň.

Tablet má taktiež novú a vylepšenú verziu rozhrania Samsung DeX, ktorá umožní prechod na prostredie podobné stolnému počítaču, takže používatelia môžu robiť viac vecí naraz a optimalizovať zobrazenie. Vďaka funkčnej klávese DeX do novej samostatnej klávesnice v ochrannom kryte tabletu možno DeX klepnutím na túto klávesu spustiť a zavrieť. Klávesnica ponúka tiež držiak pera S Pen, nastaviteľný stojan, touchpad a nové funkčné klávesy. Tablet prináša nové vylepšenia fotoaparátu vrátane prvého duálneho fotoaparátu s ultraširokouhlým fotoaparátom, ktorý umožňuje používateľom zachytiť scenériu a krajinu v zornom uhle 123°, teda presne tak, ako ju vidí ľudské oko.

Predstavený tablet je taktiež prvým zariadením spoločnosti, ktorý je vybaveným snímačom odtlačkov prstov integrovaným v displeji, alebo možnosť jednoducho prebudiť tablet poklepaním na obrazovku. Displej má 10,5“ Super AMOLED panel spolu so štyrmi reproduktormi od AKG, ktoré podporujú funkciu Dolby Atmos. Galaxy Tab S6 sa na Slovensku dodáva v šedej farbe. Záujemcovia budú mať k novému tabletu k dispozícii aj príslušenstvo od výrobcu, ktoré je však drahé. Ochranné puzdro v šedej, modrej a hnedej farbe stojí 69,90 eur a ochranný kryt s klávesnicou v šedej farbe za 179,90 eur.

Pridaj komentár