Transcend predstavuje nový externý SSD ESD350C s rozhraním USB-C. Disk dosahuje rýchlosť čítania dát na úrovni 1050 MB/s pri zápise a 950 MB/s.

Disk je určený pre používateľov, ktorí potrebujú efektívne, ale zároveň štýlovo vyzerajúci nosič dát pre cestovanie alebo prácu na mobilných zariadeniach. Disk zaujme vzhľadom a odolnosťou vďaka gumovému etui v modrom odtieni navy blue. Protišmykový materiál pomáha chrániť disk pred vonkajším poškodením i nečistotami. Veľkosť, porovnateľná s veľkosťou dlane zaručuje, že sa disk ľahko zmestí do vrecka alebo kabelky. Spoločne s diskom dostane klienti dva káble s konektorom USB-C do USB-C a zároveň USB-C do USB.

Disk môže byť použitý ako externá pamäť pre smartfóny aj tablety vybavených konektorom USB-C, najnovších MacBookov z Thunderbolt 3 alebo produktov z konektorom USB, ako sú konzoly Xbox One a Play Station 4. Výrobca dodáva k produktu softvér Transcend Elite, ktorý používateľovi pomáha pri správe dát a samotného disku. Umožňuje zálohovanie, šifrovanie a obnovu dát a je kompatibilný s operačnými systémami Microsoft Windows a MacOS 10.10. Disk ESD350C bude v predaji v polovici júna za 139 eur (240GB), 179 eur (480GB), resp. 299 eur (960GB).