Prvá veľká aktualizácia operačného systému pridáva mnoho nových funkcií a odstraňuje nedostatky pôvodnej verzie.

Napriek tomu však Microsoft s aktualizáciou systému Windows 11 a pridávaním ďalších možností neskončil. Tu je päť prehľadných zmien a vylepšení, ktoré firma pridala do predbežných zostáv systému po vydaní prvých aktualizácií funkcií. Po prvé, animované ikony v aplikácii Nastavenia. Firma niekedy prekvapí svojich zákazníkov nadštandardným zmyslom pre detail a aktualizovaná aplikácia je jedným z príkladov. Po novom obsahuje nové ikony, ktoré po kliknutí na ne prehrávajú elegantné animácie. Samozrejme, nie je to nič prevratné, ale môže ísť o vítanú zmenu.

Druhá funkcia: Sekundy na hodinách v oznamovacej oblasti. Je ťažké pochváliť firmu za návrat funkcií, ktoré spoločnosť odstránila pri aktualizácii používateľov z Windows 10 na 11. Predbežné zostavenia systému umožňujú povoliť sekundy na hodinách v oznamovacej oblasti. Teraz dúfame, že firma prehodnotí svoje rozhodnutie nedať zákazníkom možnosť zmeniť polohu panela úloh (spoločnosť si myslí, že takáto funkcia nie je dôležitá). Tretia funkcia: Lepšie widgety systému. Štvrté vylepšenie sa týka vyhľadávania.

Piatou funkciou je vylepšený správca úloh, ktorý dostal vyhľadávacie pole na vyhľadanie potrebného procesu. Aplikácia obsahuje aj vylepšenú podporu tém (Správcu úloh môžete nastaviť na svetlý alebo tmavý bez ohľadu na systémovú tému), modernejšie dialógové okná a možnosť vypnúť upozornenie na režim efektivity. Aktualizovaného Správcu úloh môžete zapnúť už v aktualizácii Windows 11 2022 Update, ale pozor na chyby, ktoré v takejto citlivej oblasti nechcete zažiť. Správca úloh by mal vždy fungovať bezchybne, preto neodporúčame nasilu zapínať vylepšenia skôr, ako ich Microsoft začne zavádzať.

Zdroj